Sezonun Modası Hayvan Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Her daim feminenliği ve dişiliği ön plana çıkartan hayvan desenlerine sahip kıyafetleri kombinlemek oldukça zordur. Eğer doğru oranı tutturamazsanız fazla, abartılı, rüküş, demode görüneceğiniz gibi aynı zamanda sizi olduğunuzdan kilolu da gösterebilecek desenlere sahiplerdir. Bu yüzden hayvan desenli kıyafetleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken birkaç ufak ipucu var. Bu ipuçlarından yazımızda detaylı bir şekilde bahsettik, 2019 yılında dolabınızda hayvan desenli kıyafetlere de yer açın! Bu zor ama keyifli desenler ile kombin önerileri yazımızda, keyifli okumalar..

Yılan Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Sezonun en gözde kumaş desenlerinden biri de şüphesiz yılan desenleri. Özellikle taytlarda ve pantolonlarda sıklıkla rastladığımız yılan desenlerini aksesuar olarak çantalarda ve botlarda da rastlıyoruz. Önemli olan nokta sadece kombininizde 1 adet desen kullanmanız. Yani yılan desenli bir aksesuara sahipseniz kombininizin devamında tek renk giyinmenizi tavsiye ediyoruz. Botlarınız da veya çantanızda yılan desenini kullandıysanız dümdüz bir kumaş üzerine kullanarak çok daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Leopar Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Leopar desenini birbirinden farklı tonları ve birbirinden farklı desen seçenekleri vardır. Eğer iri desenli bir bluzu kombinleyecekseniz belinize bir kemer takarak belinizi ön plana çıkartmayı unutmayın. Çünkü büyük hayvan desenlerine sahip bu tarz kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Belinizin inceliğine vurguda bulunmak için bir trikonun üzerine iyice sıkılaştırılmış bir şekilde kemerinizi takabilir ve belinizin kıvrımını ön plana çıkartabilirsiniz.

Zebra Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Belki de kombinlenmesi en kolay desenlerden biri olan zebra deseni siyah ve beyaz çizgilere sahip olduğu için hemen hemen tüm renkler ile kombinlenebilir. Fakat zebra desenine en çok yakışan rengin nar çiçeği tonlarına çalan kırmızı tonları olduğunu belirtelim. Özellikle makyajınızda nar çiçeği tonlarında bir ruj kullanarak tamamen siyah beyaz çizgilerle dolu zebra desenli bir elbiseyi kombinleyebilirsiniz.

Siz de yazımızda bahsettiğimiz bu ufak, önemsiz görünen ama stiliniz için oldukça önemli ipuçlarından faydalanarak sezonun gözdesi olan hayvan desenli kıyafetleri profosyonelce kombinleyebilir, sokak modasına uyum sağlayabilirsiniz.