Bu yıl her yerde kadifenin binbir rengini bin bir çeşidini göreceğiz. Kış aylarında en çok yakışan doku şüphesiz ki kadife. Hem kaliteli hem yumuşacık hem de parlak ve elegant görünümü ile kadife bu yıl da gönlümüzü çalacak. Kadifeyi kombinlemek zor gibi görünse de bu küçük ayrıntılara dikkat ederseniz sizde kadife parçalarınızı dolaptan çıkartarak rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Bu yıl kadife ve ağır elbiseleri sporlaştırma modası sık sık tercih ediliyor. Askılı kadife elbisenin içine boğazlı bir kazak giyerek rahatlıkla kış aylarına uyarlayabilirsiniz. Bu moda akımını ünlü markaların defilelerinde sıkça gördük ve ülkemizde de günlük hayatına uyarlayan birçok ünlüye rastladık. Şimdi sıra sizde, yapmanız gereken dolabınızdaki boğazlı kazağı ve askılı kadife elbisenizi uyum sağlayacak şekilde birleştirmek. Örneğin bordo kadife elbisenin içinde siyah bir badi ve altına da siyah bir çorap giyerek hem spor hem de şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Eğer kadifeyi spor hale getirmek istemiyorsanız, bir akşam yemeğinde şık bir şekilde üzerinizde taşımak istiyorsanız o zaman kadifeyi birleştireceğimiz en doğru parçalardan biri de rugan. Kadife, süet gibi dokulu parçalar yerine daha parlak ruganlarla uyum sağlayan bir kumaştır. Özellikle rugan stilettolar ile kadife elbiseler birleştiğinde ortaya çok şık bir görüntü çıkıyor. Aksesuar olarak kadifeye en çok yakışan taşlardan biri olan inciyi tercih edebilirsiniz. İnci de bu senenin moda taşlarından biri.