Sezonun Modası Pötükare Deseni Nasıl Kombinlenir?

Pötükare deseni yaz kış demeden kullanılmaya devam ediyor. Özellikle farklı ve iddialı giymekten hoşlananların yeni gözdesi olan pütükare desenini kombinlemek aslında sanıldığı kadar zor değil! Yazımızda pötükare desenli etekleri ve pantolonları nasıl kombinleyebileceğinizden bahsettik, keyifli okumalar..

Pötükare desenli pantolonları kombinlemenin en kolay yolu beyaz veya siyah renkler ile tamamlamaktır! Beyaz ve siyah renkler genellikle çanta seçimlerinde ilk tercih olduğundan dolayı fazla kalabalık bir görüntü oluşturmayacaktır. İsteğinize göre beyaz sandaletler, beyaz botlar veya beyaz topuklu ayakkabılar ile farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Pütükare desenli pantolonlar da dikkat etmeniz gereken en önemli özellik üzerinize tam oturan biraz yüksek belli ve mümkünse bileği açıkta bırakacak şekilde biten bir boy tercih etmenizdir. Bu tarz pantolonlar daha modern görüneceğinden dolayı hem sonbahar ve kış aylarına, hem de yaz aylarına uyum sağlarlar. Pötükare desenli bir parçanın kumaşı da çok önemlidir. Mümkünse ütü tutan, kırışmayan ve üzerinize oturacak bir kumaş tercih etmelisiniz. Bu deseni düzgün ve muntazam göstermek stilinizin en önemli öğelerinden biri olmalıdır. Kırışmış ve üzerinize bol gelen bir pötükare desenli pantolon sizi hem olduğunuzdan daha kilolu gösterir hem de kombinizi daha karmaşık gösterir.

Pötükare desenli eteklerde de durum değişmiyor. Mümkünse kumaşı hafif ince, vücudunuzu saran, güzel gösteren ve yüksek bel etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz etekleri isterseniz mini boylarda, isterseniz midi denilen ayak bileğinin biraz üzerinde biten boylarda tercih edebilirsiniz. Düz beyaz beyaz renk tişörtleri pütükere desenli eteğinizin içine sokarak daha spor hale getirebilirsiniz.

Dilediğiniz renklerde botlar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Eğer sonbahar aylarında iseniz  üzerinize alacağınız deri bir ceket ile kombinizi tamamlayarak daha cool bir görüntü yaratabilirsiniz. Hem de mevsime uyum sağlarsınız. Bu karışık deseni kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kombininizde farklı desenlere yer vermemek ve kombinizde olabildiğince sadeliğe gitmektir. Aksesuar tercihlerinde siyah halka küpeleri tercih edebilirsiniz. Yine büyük güneş gözlükleri pötükare desenli kombinler ile çok yakışacak ve kombinizi daha modern bir hale getirecektir.