2017 yılında göze çarpan en iddialı ayakkabı trendlerinden biri de ‘uzun’ çizmeler. Özellikle Jenner ve Kardashian kardeşlerin sık sık tercih ettiği diz üstüne kadar uzanan uzun çizmeleri nasıl kombinleyebilirsiniz? İşte uzun çizmeleri kombinlemenin ‘şık’ ve ‘günlük’ yolları;

Havuç Paça Kot Pantolonlar

Vücuda tamamen yapışan ve ayak bileklerine kadar daralarak inen ‘havuç’ paça pantolonlar modası geçmeyen joker parçalardan biri. Hem spor hem de şık kombinler için uygun bu pantolonları diz üstü, uzun çizmelerinizle kombinleyebilirsiniz. Özellikle uzun ve ince bacaklara sahipseniz bu trend size çok yakışacaktır! Eğer nispeten daha kalın ve kısa bacaklara sahipseniz sizi olduğunuzdan daha kilolu göstereceğinden bu görünümden uzak durun.

Bol-Salaş Triko Elbiseler

Oldukça bol, minimal, tek renk kazak-elbise trikolarınızı uzun çizmelerle kombinleyerek sezonun trendine uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle hafif tüylenmiş, yumuşak formdaki kazaklar ile süet diz üstü çizmelerin ortaya çıkardığı uyum harika görünüyor. Bu görünüm hem rahat hem sıcacık hem de fazlalıklarınızı gizliyor. Vücudunuzu olduğundan daha ince göstermek ve özellikle bel bölgenizdeki fazlalıkları gizlemek istiyorsanız Bingo!

Yüksek Bel Etekler- Kısa Üstler- Elbiseler

Diz üstü çizmeler bacak boyunu kestiğinden proporsiyonunuzu daha iyi göstermek için mutlaka daha yüksek belli elbiseler, etekler ile kombinlemelisiniz. Yüksek bel etek veya pantolonların üstüne belinizi açıkta bırakacak kısalıkta bluzler giyebilirsiniz. Bu şekilde alt ve üst beden ölçülerinizi koruyabilir ve fiziğinizi daha hoş gösterebilirsiniz.