Sezonun Trendi Bebek Sarısı Saçlar

Sarı saç her daim daha gösterişli, daha dikkat çekici olmuştur. Bunun en büyük nedenlerinden biri de sarı saçların daha parlak ve saç modellerini daha fazla belli ediyor olması. Son dönemlerin en popüler saç renklerinden biri de bebek sarısı saçlar! Özellikle beyaz ten, çil, renkli göz veya tam tersi olarak bronz bir tene muhteşem uyum sağlayan bebek sarısı saçların en güzel örneklerini yazımızda derledik, keyifli okumalar..

Bebek sarısı saçları diğer sarı saçlardan ayıran en büyük özellik saçların daha küllü tonda olması. Bildiğiniz gibi son dönemlerde küllü tonlarda ki saçlar çok daha moda olmaya başladı. Kahverengi saçlar bile daha küllü tonlarda boyanıyor ve özellikle mor şampuan, mavi şampuan, gümüş şampuan kullanılarak daha küllü tonlara geçilmesi sağlanıyor. Bebek sarısı saçların en büyük özelliği bu küllü tonları tamamen korunması! Bildiğiniz gibi Sarı Saçların en büyük dezavantajı saçların fazlaca yıpranması, zamanla kızıllaşması ve dolayısıyla o muhteşem sarı rengin kısa sürede bozulması.. Fakat bebek sarısı saçlar gümüş renk baz ile boyandığından dolayı çok daha uzun süre küllü rengini koruyor. Kızıllaşma yapmıyor. Böylece saçlarınız uzun süre muhteşem sarılarda kalabiliyor. Elbette dip boyası yaptırmadan bu sarı saçları uzun süre kullanmak pek mümkün değil. Bu yüzden saçlarınızın yıpranmasını engellemek için mutlaka profesyonel maskelerden saç bakım yağlarından faydalanmalısınız.

Sarı saçın en güzel avantajlarından biri de yapılan saç modellerini fazlaca göstermesi. Herhangi bir örgü at kuyruğu bile sarı saçta muhteşem görünüyor. Özellikle düğün topuzları, gelin başları, özel mezuniyet gibi günlerde yaptırılan dağınık topuzlar sarı saçlarda çok daha fazla belli oluyor. Aksesuar tercihlerinde ise yine sarı saç gözde durumda!

Kırmızı kurdeleler renkli fularlar veya saç tokaları sarı saçlarda çok daha fazla belli oluyor. Ten rengini biraz solgun gösterse de ufak bir müdahaleyle muhteşem bir görüntüye ulaşabiliyor. Özellikle sarı saçlara en çok yakışan renklerden biri olan kırmızı ruj kullanımında sade bir göz makyajı tercih edilirse harika bir uyum sağlanıyor. Sizde bebek sarısı saçları denemek istiyorsanız bu kış tam sırası! Özellikle kışın boyatılan saçların rengini çok daha fazla tutacağını ve fazlaca güneş ışığına maruz kalmadığından daha uzun süre kızıllaşmadan kullanılacağından dolayı bu kış denemek için tam sırası! Sizde bebek sarısı saçlarınızla muhteşem modeller yaparak bu kışı geçirebilirsiniz.