Sıkı Kalçalar İçin Etkili Egzersizler

Yuvarlak, hatları belli ve sıkı bir kalça için evde yapacağınız basit egzersizler ile adım adım yaza hazırlanabilirsiniz. Bu egzersizler sayesinde sadece kalçanızı sıkılaştırmakla kalmayacaksınız aynı zamanda selülit oluşumunun da önüne geçerek bacaklarınızı da kuvvetlendireceksiniz. Haydi o zaman egzersiz önerilerine geçelim;

 Düz Squat

Yapabileceğiniz en basit ama en etkili egzersizler eden biri Squat hareketidir. Squat için ilk başta ağırlığa ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz. Sırt bölgenizi düz tutarak kalçalarınızı hafifçe dışarı çıkartın ve biraz ısındıktan sonra çömelipdoğrularak kalçalarınızı sıkmaya özen gösterin. Bu egzersiz için en önemli adım doğru yerde kalçalarınızı sıkabilmenizdir. Kalçalarınızı ne kadar iyi sıkarsanız kalça kaslarınız o kadar iyi gelişecek ve egsersiz bir o kadar faydalı olacaktır. İlerleyen dönemlerde elinize ağırlık alarak bu egzersizi devam ettirebilirsiniz.

Splat Squat

Splat squat kalça kaslarınızı büyütmenin ve geliştirmenin en etkili yollarından biridir. Özellikle daha dışarı çıkık ve yuvarlak hatlara sahip kalçalar istiyorsanız mutlaka bu egzersizi yapmalısınız. Bu egzersiz her ne kadar kolay görünse de ilk aşamada sizi biraz zorlayacak, dengenizi kurmanız önemli. Ellerinizi ağırlık aldıktan sonra adım atarak öne doğru kalçalarınızı sıkılaştırıp adım atmaya devam edin. 15 set halinde 3 kere tekrar edebilirsiniz.

Jump Squat

Kaslarımız hopladığımızda daha çok esner büyümeye uygun hale gelir. Bunun için normal squat yaptıktan sonra olabildiğince yukarı sıçramanız oldukça önemlidir. Bu kalçalarınızıki kasların esnemesine ve daha hızlı gelişmesine yardımcı olur, aynı zamanda bacaklarınız içinde harika bir egzersiz olacaktır.