İddialı makyajların olmazsa olmazı iyi yapılmış simli parlak makyajlardan geçiyor. Peki kendimizi palyaçoya çevirmeden bu ışıltılı makyajı profesyonelce nasıl uygulayabiliriz?

Makyaj Sırası Önemli

Simli makyaj yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey ten makyajınızı en sona bırakmaktır. Yani ten makyajınızı ilk başta yaptıktan sonra gözünüze veya dudağınıza simi uygulamaya kalktığınızda tüm simler yüzünüze dökülebilir. Yüze yapışan sim kolay çıkmayacağından ten makyajınızı bozabilir. Bunun önüne geçmek için ilk önce gözlerinizde kullanacağınız simleri yapıştırmalısınız ve ardından yüzünüze dökülen sim parçalarını bir makyaj temizleme mendili ile silebilirsiniz. Böylece makyaja temiz ve simsiz bir cilt hazırlamış olacaksınız.

Yapıştırıcılar

Simlerin gözünüze veya dudağınıza daha iyi tutunması için bir yapıştırıcı edinebilirsiniz. Elbette bu yapıştırıcı bildiğimiz yapıştırıcılardan değil, cilt yapısına uygun, antialerjik ve derinizi irite etmeyecek kozmetik bir yapıştırıcı edinebilirsiniz. Bu tarz yapıştırıcıları her yerde bulamayabilirsiniz. Eğer elinizde yapıştırıcı yok ise dudak parlatıcınızı da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan şey yapışkan bir zemin yaratmak. Yapışkanın üzerine simler daha iyi tutunacağından dudak parlatıcısını göz kapaklarınıza hafif bir şekilde uygularsanız simler de daha iyi tutulacaktır. Zaten dudak makyajı için kremsi yapıda rujlarından ve dudak parlatıcılarınızdan faydalanabilirsiniz. Dudak parlatıcısını uyguladıktan sonra parmağınıza aldığınız pigment veya simi dudaklarınıza bastır çek hareketlerle uygulayarak mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tıpkı koyu renk rujlarda olduğu gibi son olarak dudak çevrenizi bir göz altı kapatıcısı ile nötrleyebilir, daha temiz ve düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.