Doğada veya eczaneye hastaneye ulaşılması zor yerlerde bir sinek ısırığının ne kadar can sıkıcı olabileceğini eminiz hayatımızda bir kez yaşamışsınızdır. Özellikle kaşıntıyla birlikte gelen o rahatsızlık hissi gerçekten can sıkıcı. Peki en azından hastaneye gidene kadar veya anımızı kurtarmak için doğal çözümler kullanamaz miyiz? Yazımızda sinek ısırıklarına karşı ve kaşıntılara karşı doğal yöntemlerden bahsettik;

Bilinen en eski ve en kapsamlı kaşıntı giderici doğal içerik sirkedir. Sirke uygulanan bölgedeki hassasiyeti alır aynı zamanda bakteri üremesini engeller. Ortamı hijyenik hale getirir. Böylece bakterilerin oluşturduğu kaşıntı hissi de minimuma iner. Sirke sinek ısırıklarını ve kaşıntıyı tamamen tedavi edemeyebilir ancak en azından birkaç gününüzü sirke ile kurtarabilirsiniz. Kaşınan bölgeye pamuk yardımı ile bir miktar doğal elma sirkesi uygulayın. Ardından kurumasını ve cildinizin sirkeyi emmesini bekleyin. Kaşıntının azaldığını ve şişkinliğin yok olduğunu gözlemleceksiniz.

Henüz yeni yeni popüler olmuş fakat bilenler tarafından sıkça kullanılan bir diğer doğal içerik ise çay ağacı yağı. Çay ağacı yağı doğal bir bakteri gidericidir. Uygulanan bölgedeki kabarıklık, kaşıntı, acı ve hatta sivilceyi bile söndürebilecek mucizevi bir etkiye sahiptir. Özellikle içinde iğnesini bırakan sinekler daha fazla kaşıntıya sebep olur ve şişkinliğe neden olabilir. Bu şişkinliği çay ağacı yağı ile giderebilirsiniz. Çay ağacı yağı aktif şişkinliklere iyi geldiği gibi aynı zamanda uygulanan bölgede bakteri üremesini engeller ve neredeyse tedavi edici bir etkiye sahiptir.