Çoğumuz sir ağda yaptırmak için kuaförlerin yolunu tutuyoruz. Fakat ev konforunda sir ağda yapanların sayısı da az değil. Evde de tıpkı kuaförde yaptırdığınız gibi profesyonel sonuçları almak istiyorsanız bu püf noktaları deneyebilirsiniz;

Sir Ağdanın Tutuculuğu Arttırın

Sir ağdanın kıllara daha iyi yapışabilmesi ve tamamını tek seferde alabilmesi için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Bebek pudrası uygulanan bölgedeki yağı absorbe ederek sir ağdanın tutunacağı kuru ve temiz bir zemin sağlar. Sir ağdayı yağ ile çıkarttığımızı da düşünürsek yağlı bir cilt sir ağdanın kıllara yapışmasına engel olur. Bunun önüne geçmek için kuru ve temiz bir cilde ağdayı uygulayın.

Sıcaklık Testi

Sir ağdanın ısı derecesi alacağınız verimi oldukça etkileyen bir unsurdur. Sir ağdanın yeterince ısınmaması, partikül yani parça parça halinde kalmasına neden olur. Bu da cildinize güzel bir şekilde uygulanmadığından eşit olmaz ve kıllarınızın yarısını almaz. Bunun önüne geçmek için sir ağdayı yeterince ısıtın. Fakat fazla sıcak bir sir ağda da ciltte yanıklara neden olacağından mutlaka sıpatula ile cildinizin ufak bir alanında deneyerek tüm bölgeye uygulayın.

Ağda Bezleri

Sir ağdayı uyguladığınız bölgeden hızlıca çekmek için ağda bezini sir ağdanın üzerine yapıştırarak bir iki dakika ovalayın, bu ağda bezi ile sir ağdanın birbirine iyice yapışmasını sağlayacaktır. Böylece tek seferde hem daha az acılı hem de pürüzsüz bir sonuç elde edebilirsiniz.