Sıvı Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Nispeten gür ,uzun, yoğun saçlara sahipseniz saç kremi olmadan bir hayat düşünemiyorsunuz demektir.. Özellikle çabuk dolaşan asi ve sert saçlarınız var ise saç kremi olmadan saçlarınızı şekillendirmeniz, hatta taramanız bile imkansız hale gelebilir! Saç kremi duş sırasında kullanılan saçların yumuşamasına yardımcı olan saçların kolay taranmasını sağlayan ve kırılmasını engelleyen olmazsa olmaz bakım ürünlerinden biridir. Fakat bazen duş sırasında kullanılan saç kremleri yetersiz kalabiliyor.. Özellikle yazımızın başında bahsettiğimiz kuru sert gür ve yoğun saçlar için bu durum geçerli.. Eğer sizinde kontrol altına alamadığınız saçlarınız var ise sıvı saç kremleri ile tanışmanın zamanı geldi! Peki nedir bu sıvı saç kremi? nasıl kullanılır? ne işe yarar? gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar..

Sıvı Saç Kremi Nedir?

Sıvı saç kremleri uzun zaman önce hayatımıza girdi fakat birçok kişi kullanmaktan çekiniyor.. Bunun en büyük nedeni saçları ağırlaştıracağının düşünülmesi.. Saçların daha çabuk yağlanacağının düşünülmesi ve daha zahmetli olduğunun düşünülmesi sıvı saç kreminden uzaklaşma sebebi.. Fakat sıvı saç kremi aslında kuru sert ve cansız saçları canlandıracak mucizevi bir üründür! Saçlarınıza ıslak veya kuruyken uygulayabileceğiniz sıvı saç kreminin nasıl amacı saçlarınızı kırılmadan kolayca taramak ve kolay bir şekilde şekillendirmektir. Saçlarınız ıslakken saçlarınızın boy ve uçlarına uyguladığınız sıvı saç kremi genellikle sprey formdadır. Saçlarınızın her bir yanına eşit olarak sıktığınız sprey formdaki sıvı saç kremi sayesinde saçlarınızı çok daha kolay bir şekilde tarayabilirsiniz. Üstelik kuruturken de herhangi bir elektriklenme yaşamadan daha kolay şekil alarak saçlarınıza hakim olabilirsiniz. Sıvı saç kreminin bir diğer artısı ise ısı işlemlerine karşı saçlarınızı bir nebze de olsa korunmasıdır. Özellikle her gün maşa, fön gibi ısı işlemleri yapıyorsanız saçlarınızın yıpranması an meselesi! bunun önüne geçmek için ısı koruyucu spreylerden ve sıvı saç kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Sıvı saç kremleri genellikle hafif yapıdadır ve saçları çabuk yağlandırmaz. Bu yüzden eğer kuru ve sert saçlarınız var ise sıvı saç kremi kullanarak saçlarınızın yumuşamasına, parlamasına ve daha kolay şekil almasına yardımcı olabilirsiniz. Asi saçların yardımcısı olan sıvı saç kremlerini çok yağlı saçlar kullanmamakla birlikte kuru normal saçlar rahatlıkla kullanabilmektedir.