Kimi zaman aktif veya sönmüş sivilcelerin izleri oldukça can sıkıcı olabiliyor.. Özellikle önemli bir güne hazırlanırken ve cildinizin kusursuz görünmesini isterken başınızın belası olan sivilce izlerini kapatmak için saatlerce çabalamak yerine pratik makyaj hileleri kullanabilirsiniz. Yazımızda makyaj ile akne lekelerini kapatmak için pratik püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Pudra Kullanarak Krem Ürünlere Zemin Hazırlayın

Sivilce lekelerinizi kapatmak için öncelikle krem ürünlerin tututacağı bir zemin hazırlamanız gerekiyor. Bunun için normalde makyaj sonrası kullandığınız sabitleme pudrasını makyaja başlamadan evvel kullanabilirsiniz. Bu şekilde cildinizdeki fazla yağlanmayı kontrol altına alarak sivilce lekelerinizin üzerine uygulayacağınız krem formdaki kapatıcıların tutunacağı bir zemin hazırlamış olacaksınız. Pudraladığınız akne lekelerinizin üzerine kapatıcınızı uygularken çok daha kalıcı olmasını sağlamış olacaksınız. Böylece kapatıcı ürünler gün içinde açılma yapmayacak, incelerek alttaki kızarıklığı belli etmemiş olacak. bingo!

Kızarıklıkları Nötrleyin

Yeşil bir corrector yardımı ile kırmızı lekelerinizin görünümünü hafifleterek işe başlayın. Eğer kırmızı lekelerinizin üzerine direk kapatıcınızı uygularsanız kapatıcı ürün gün içinde inceldikçe alttaki kırmızı lekeler kendini belli etmeye başlayacaktır. Bunun için ilk olarak yeşil ve tonlarında bir corrector ile lekelerinizi nötrleyin. Ardından ten renginize uygun bir kapatıcı ile üzerinden geçin. Kapatıcıdan yüksek verim alabilmek için sağa sola çekiştirerek değil pıt pıt hareketlerle uygulama yapın. Böylece kullandığınız yeşil corrector alttan belli olmayacak ve kırmızı rengi nötrleme görevini yerine getirmiş olacak. Son olarak tüm ten ürünlerini pudra ile sabitlemeyi unutmayın. Üst üste uygulanan krem ürünler hem yağlı bir görüntü oluşturabilir hem de kalıcıklıkları azalabilir.