Şıklık Ayrıntılarda Gizlidir

Günlük sıradan bir kombini aksesuarlarla daha şık hale getirebilirsiniz. Örneğin düz, siyah boğazlı kazağınızı uzun bir kolye ile kombinlebilirsiniz. Sıradan beyaz bir gömleği renkli saten bir fular ile birleştirerek daha şık ve özel günlerde giyilebilecek hale getirebilirsiniz. Bunun gibi daha bir çok sıradan ve günlük kombininizi minik dokunuşlar ile özel günlerinize uyarlayabilirsiniz. Böylece saatlerce dolaba bakıp ‘giyecek bir şeyim yok’ derdinden de kurtulmuş olacaksınız.

Temiz ve Bakımlı Kıyafetler

Ne kadar şık bir parça olursa olsun temiz ve ütülü değil ise özensiz görünecektir. Kıyafetlerinizin her daim temiz ve ütülü olmasına özen göstererek şıklığınızı pekiştirebilirsiniz. Özellikle gömleklerinizin yaka ve manşetlerinin jilet gibi, kırışıklık olmadan ütülenmesi sizi ve kombinizi çok daha özenli gösterecektir. Kumaş pantolonlarınızın ütü izlerini her daim takip etmeye ve çift iz yaratmamaya da dikkat etmelisiniz. Ayakkabılar da şıklığın tamamlayıcı parçalarından. Temizlenmiş, boyanmış ve pırıl pırıl ayakkabılar tüm görünümüzü çok daha şık hale getirecektir.

Aksesuar Kullanımı

Boynu açık bir gömlek, bluz giydiğinizde hoş bir kolye ile kombininizi canlandırabilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplayacak veya topuz yapacaksanız aksesuar olarak küpe kullanabilirsiniz. Eğer yüksek boğazlı, boynunuzu kapatacak bir bluz giymiş iseniz sallantılı, uzun ve şık bir kolye kullanabilirsiniz. Kış aylarında palto kullanıyorsanız ucu paltonuzun bitimine kadar uzanan renkli şallar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Sıra geldi en önemli aksesuarınızı seçmeye ‘çanta kullanımı‘.. Eğer oldukça hereketli ve bol aksesuarlı bir kombin yaptıysanız tek renk hareketsiz çantalar kullanabilirsiniz. Tüm kombininiz tek düze ve minimal ise çantanızı canlı renklerde kullanabilir, kombininizin yıldızını çantanız yapabilirsiniz.