Şık olmayı ve modayı takip etmeyi her kadın ister. Ama her zaman moda olan modeller sizin vücut ölçülerinize uygun olmayabiliyor. Kimi modeller sizi olduğunuzdan kilolu veya zayıf, uzun veya kısa gösterebilir. Bizde sizi olduğunuzdan daha uzun göstericek ufak moda hilelerini sizler için araştırdık bulduk. Peki bu hileler neler mi okuyup öğrenelim.

  • elbiseAyakkabı ve aksesuar seçiminizi mutlaka doğru yapmalısınız. Uzun boylu görünmek deyince akla ilk gelen topuklu ayakkabılardır. Bu konuda ayakkabının modeli kadar rengide önemlidir. Siyah renkli ayakkabılar genelde boyunuzu keser. Özelliklede bootie tarzı veya bağcıklı ayakkabılar diz altı elbiseler veya etekler giydiğinizde bacak boyunuz daha kısa gözükür. Bu durumda en uygun olan renk nötr renkli ayakkabılardır.
  • Şerit modelli elbise giyerken de bu konuya dikkat etmelisiniz. Yatay çizgiler vücudunuza hacim kazandır evet ama hem üste hem alta aynı desen giydiğinizde sizi olduğunuzdan kısa gösterir  ve bel oyuntunuzun gözükmemesine neden olur. Şerit desenli parçayı ya altınıza ya üstünüze giymelisiniz. Üstünüze şeritli tercih ettiğinizde altınıza düz renk bir parça tercih etmek en doğru olandır.
  • Normalde zaten kısa boyluysanız jean olarak yüksek bel tercih edin. Yüksel bel pantolonlar boyunuzu daha uzun göstericektir. Pantolonunuzun paçalarını bir tık katlayarak altına topuklu ayakkabı ile giymek de sizin boyunuzu uzun göstermenize yardımcı olur. Bu tür pantolonları tercih ettiğinizde üzerine kısa bluzlar giymelisiniz.
  • Bol pantolonlar her ne kadar kısa boylular için uygun değil gibi gözükse de kısa boylu bayanlarında altına yüksek topuklarla giydiğinde bacak boyunu olduğundan uzun göstermektedir. Bu tarz pantolonların üzerine bacak boyunu kesmeyecek boyda bluzlar giymelisiniz.
  • Kalem eteklerde sizi ince ve uzun gözükmeniz için biçilmiş kaftan. Kalem eteklerinizin üzerine kısa bluzlar tercih etmelisiniz. Eğer gömlek giymek isterseniz ise eteğinizin içine sokmanızı tavsiye ederiz. Altına ise mutlaka boyunuzu kesmeyecek ayakkabılar tercih etmelisiniz.
  • gomlek-elbiseGünlük giyimin en şık parçalarından biride kesinlikle gömlek elbise modelleridir. Sizde gömlek elbiseleri giymeyi seviyorsanız iki önemli ipucumuz var. 1. Belinize elbisenize uygun bir kemer takmak 2. Gömlek kollarını kıvırmak. Bu iki önemli ipucunu yaptıktan sonra boyunuz olduğunuzdan daha uzun gözükecektir.

Tüm bunlar kısa boylu bayanların moda hileleriyle boylarını daha uzun göstermeye yararlı bilgilerdir. Sizde kısa boylu bir bayansanız bu içeriği okuduktan sonra doğru parçaları seçip, doğru kombinledikten sonra istediğiniz gibi sonuçlar elde edebilirsiniz.