Motto diğer bir adıyla motive eden mutluluk söylemleri hayatınıza farklı bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olur. İşte sizler için seçtiğimiz motive edici 3 motto;

Mutluluk Varacağımız Bir İstasyon Değil bir Yolculuk Şeklidir

Hepimiz mutlu olmaya hedefleniriz ve umudunuzu mutlu olacağımız günlere bağlarız. O yüzden şu anın tadını çıkarmadan hep mutlu olacağımız anı hayal ederek yaşarız. Oysa hayatın kendisi, akıp giden zaman belki de en mutlu olduğunuz anları yaşadığımız zamandır kim bilir.. Bu motto dan çıkartılacak ders mutluluğa odaklanın evet, ama mutluluğun varılacak bir yer olduğunu düşünmeyin. Mutluluk yaşadığınız anda gizlidir. Hayat aslında bir yolculuk şeklidir her daim mutlu olabilirsiniz küçük ya da büyük fark etmez.. Siz yeter ki mutlu olmaya odaklanın.

İyi Şeyler İnandığında, Daha İyi Şeyler Sabrettiğinde ve En İyi Şeyler Vazgeçmediğinde Gelir

Biz insanları hayata bağlayan şey inanmak sabretmektir, umut etmektir.. Gelecek güzel günlere ve daha iyi şeylerin olacağına inandığımız da eminiz yaşamak için daha fazla güç bulacağız. Sabretmek te hayatın bize öğrettiği zor ama önemli olgulardan biri. Siz siz olun istediğiniz şeyden asla vazgeçmeyin. İşte o zaman en iyi şeyler sizi bulacak.

Başkalarını Memnun Etmek İçin Yaşarsan Herkes Seni Sever, Kendin Hariç

Bir insanı herkes sevemez, herkes benimseyemez. Elbet sevmeyenler, fikirlerine saygı duymayanlar, karşı çıkanlar olacaktır. Bu aslında doğru yolda olduğunuzu gösterir. Herkesin sizi sevmesi mümkün değil. Çünkü zaten hayat içinde bir sürü farklı kişilik var, elbette sizin kişiliğiniz birilerine farklı gelebilir. Siz başkalarını memnun etmeden önce size en doğru gelenleri yaparak kendinizi sevmeyi deneyin, ardından çevreyle, dostlarınızla, arkadaşlarınızla kuracağınız ilişkilere odaklanın. Tüm bunları yaparken asıl kendi öz kişiliğinizden vazgeçmemeyi unutmamalısınız. Aksi halde belki herkesi memnun ve mutlu edebilirsiniz ama kendinizi unutmuş olursunuz.