Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösterecek Makyaj Hataları

Güzelliğimizi vurgulamak, yüz hatlarımızı ön plana çıkartmak için makyaj yapıyoruz, fakat baz makyaj hataları var ki bırakın sizi olduğunuzdan güzel göstermeyi hem yüz hatlarınızı geri plana atıyor, hem de sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebiliyor! Belki bu hataları sizde yapıyor olabilirsiniz.. İşte sizi yaşlı gösterecek birbirinden farklı makyaj hataları;

Gözler

Göz makyajlarında yapılan hata maalesef en sık yapılan ve en etkili hatalardan biri.. Çünkü göz makyajını doğru şekilde yapmak sizi olduğunuzdan en az 5- 10  yaş daha genç gösterebilecek güce sahip. Gel gelelim yanlış yapıldığında da tam aksi yönde sizi 10 – 20 yıl daha yaşlı gösterebilir.. Peki göz makyajında nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle eğer düşük göz kapaklarınız var ise göz kapaklarınızın düşüklüğünü gidermek için eyeliner çekmek büyük bir hata olacaktır. Çünkü halihazırda düşük olan göz kapaklarınıza eyeliner uygulaması yapmak eyeliner ucunu daha aşağıda gösterecek ve dolayısıyla gözleriniz daha kapalı ve küçük duracaktır. Yapılan bir diğer hata ise göz altına fazla uygulama yapmaktır. Yüzünüzü düşürecek olan bu hata gözaltına uygulayacağınız kalemi dağıttığınızda bile düzenleyecektir. Bunun için mümkün olduğunca göz üstüne çalışma yapıp göz altını daha sade bırakmaya özen göstermelisiniz. Ve eğer göz altı torbalarınız var ise göz altına maskara uygulamaktan kaçının..

Ten Makyajı

Ten makyajında yapılacak en büyük hata üst üste kat kat ürünler uygulayıp en üste de pudra uygulaması yaparak makyajı bitirmektir. Bu cildinizi olduğundan daha yaşlı, kırış kırış, gözenekli ve çizgili gösterebilir! Çizgilere dolarak sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Gün içinde biriken fondöten çizgilerinde bir daha belirgin bir hat oluşturarak yüzünüzü çizgi çizgi gösterebilir. Ayrıca yine bazı fondötenler gözenek görünümünü daha fazla arttırabilir. Bunun önüne geçmek için cilt tipinize uygun fondötenler kullanmalısınız. Ayrıca makyaj öncesi baz uygulayarak cildinizi kadifemsi ve daha pürüzsüz bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Pudra olarak ise çok ince, transparan ve renk vermeyen pudraları seyrek kıllı fırçalarla uygulamalısınız.

Yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri de tüm makyajınızı sabitlemek için kalın yapıdaki pudraları kendi pufu yani süngeri ile yoğun bir şekilde uygulamaktır. Bu yüzünüzdeki makyajı kalıp gibi gösterecektir ve ayrıca cildinize katman katman görünüp, sanki çok makyaj yapmışsınız ve çok fazla kırışıklığınız, çizgilerimiz varmış gibi gösterecektir.