Havaların soğumasıyla birlikte cilt problemleri de artıyor. Özellikle kuru ciltler için kabus haline dönüşen kaşıntı deri döküntüsü ve yoğun kuruluk problemi kış aylarına doğru daha da artıyor. Bunun önüne geçmek için cildimizi soğuklardan korumalıyız. Peki ama nasıl, hangi içeriklere dikkat etmeliyiz? Hangi ürünleri kullanmalıyız?

El Bakımı

Soğuktan ilk etkilenen bölgemiz şüphesiz ellerimiz oluyor. Özellikle dışarıda geçirdiğimiz vakitlerde soğuk ellerimizi çatlatıyor ve hem acı veriyor hem de çirkin bir görüntü oluşturuyor. Yoğun bir bakıma girmeye ne dersiniz? Bunun için ihtiyacınız olan iki şey var. Kalın yapılı, çabuk emilmeyen bir el kremi ve bir ameliyat eldiveni. Çabuk emilmeyen el kremleri eminiz ki hepimiz için oldukça itici ve tercih edilmeyen ürünlerin başında geliyor fakat bu bakım için tam da böyle bir kreme ihtiyacınız var. Kremi bolca ellerinize uygulayın ardından ameliyat eldivenini ellerinize geçirin ve 5-10 dakika bu şekilde bekleyin. Eldiveni çıkarttığımız da ellerinizdeki tüm çatlaklar gitmiş olacak ve elleriniz yumuşacık kalacak.

Ayak Bakımı

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemin aynısını ayaklarınıza çorap giyerek deneyebilirsiniz. Yine çabuk emilmeyen yoğun bir kremi bolca ayaklarınıza uyguladıktan sonra iki kat veya tek kat havlu çorap giyerek ayaklarınızı sıcacık tutun. Bu uygulamayı gece yatarken yaparsanız ve çorap sabaha kadar ayaklarınızda kalırsa sabah ayaklarınıza aşık bir şekilde uyanacağınıza garanti veriyoruz! Ayağınız pamuk gibi olacak ve neme doymuş olacak.

Yüz Bakımı

Yüz bakımınız için ise içinde bolca gliserin bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Gliserin cildin kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olurken cilt üzerinde koruma bariyeri oluşturarak rüzgarın, soğuğun cilde direk nüfus etmesini izin vermeden cilt için gereken nemin tüm gün korunmasını sağlar.