Kış gecelerinin sıkıcı olduğunu kim söylemiş? Aksine kendinizle baş başa kalmak, kişisel bakımınızı yapmak ve gevşemek için harika bir mevsimdir kış.. Öyleyse kış akşamlarını değerlendirmek için size birkaç öneride bulunalım;

İlk olarak kişisel bakım ile başlayalım. Kış boyunca kuruyan cildinizi nemlendirmek ve rahatlatmak için duştan sonra bebe yağı uygulayabilirsiniz. Bebe yağı cilt ıslak olduğunda daha emileceğinden duştan çıkar çıkmaz uygulamanızı öneriyoruz. Üstünüze bornozunuzu giydikten sonra ayaklarınıza da bolca nemlendirici sürün ve havlu bir çorap giyin. Bu sürede ayaklarınızda bebek gibi yumuşacık olacak.

Bakımlardan sonra sıra geldi kişisel rahatlama deneyimlerine! Yastığınıza bir kaç fıs lavanta spreyi sıkın. Bu odanızın mis gibi kokmasına yardımcı olurken sizin de gevşemenizi sağlayacak. Ardından kendinize şöyle güzel bir sahlep hazırlayın. Sahlebiniz bol tarçınlı olsun! Bunların 3’ü bir araya geldi mi bebek gibi bir uyku uyuyacağınızı garanti ediyoruz! Eğer tarçını fazla sevmiyorsanız sahlebinizin üzerine minik marşmelovlar koyarak renklendirebilirsiniz.

Kış geceleri sabaha kadar saçlarınızın bakımını da ihmal etmeyin. Saç bakım yağını saç uçlarına ve boylarına uyguladıktan sonra ısı işlemi yapmadan saçlarınızı bigudi yardımı ile sararak ertesi gün için doğal, belirgin ve hacimli saçlar elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız herhangi bir ısıya maruz kalmadığından daha fazla kurumayacak ve doğal şeklini de gün boyu korumuş olacak. Yapacağınız maşaya görebu yöntem ile  doğal saç şekliniz hacmini daha uzun süre koruyacaktır. Bu yönteme alıştıktan sonra saçlarınıza herhangi bir ısı işlemi yapmak bile istemeyeceksiniz. Saçlarınızı olduğu gibi doğal halde kullanmak ve o şekilde kurulmasını sağlamak ertesi güne muhteşem saçlar ile uyanmanız için yeterli.