Soluk Tenliler ve Yorgun Görünenler İçin Makyaj Tüyoları

Kimi zaman hasta, yorgun olabiliyoruz. Bu durum cilt rengimizi hatta tüm görünüşümüze yansıtıyor. Fakat ertesi güne önemli bir iş toplantınız var ise, arkadaşlarınızla görüşeceksiniz veya daha iyi görünmek istiyorsanız bu makyaj tüyoları hayatınızı kurtaracak. İşte hastaların, solgun görünenlerin veya daha canlı görünmek isteyenlerin uygulayabileceği makyaj tüyoları, keyifli okumalar..

Cildinize Işıltı Katmak İçin;

Eğer solgun bir cilde sahipseniz cildinize ışıltı katmak adına pudralı ürünlerin kullanımından kaçınmanızı öneriyoruz. Bunun yerine parmaklarınızla uygulayabileceğiniz hafif nemli, ıslak ve parlak bir bitişe sahip renkli nemlendirici işinizi görecektir. Cildinizi fazla kapatmaya veya kusurlarınızı fazlaca örtmeye çalışmanıza gerek yok. Zaten renkli nemlendiricilerin hafif parlak bitişi sayesinde cildiniz anında aydınlanacaktır. Ekstra olarak kapatıcılık isteyen bölgelere örneğin çok mor, yorgun görünen göz çevresine, göz altına ise corrector görevi gören ürünleri uygulayarak kapatıcı uygulamak daha işlevsel olacaktır. Eğer yorgun, mor, kırmızı görünen göz altlarına sahipseniz ilk önce renk düzenleyici ürün ile göz altlarınızı nötralize etmenizi öneriyoruz. Ardından aydınlatıcı mümkünse sarı alt tonlu olan bir kapatıcı yardımıyla göz çevrenizi aydınlatabilirsiniz. Göz kapaklarınızın damarlı görünümü içinde kapatıcıyı göz kapaklarınıza uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece göz kapaklarınızdaki kırmızılıklar, kızarıklıklar, morluklar ve renk eşitsizlikleri de aynı anda kapanmış olacak. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz incecik, transparan bir pudra ile cildinizi sabitleyebilirsiniz.

Doğru Allık Rengi;

Sıra geldi sizi canlı gösterecek en önemli adımlardan birine, allık uygulamasına. Öncelikle allığın formu mutlaka kremsi formda olmalı. Kremsi formdaki allıklar cildinizle daha iyi bütünleşir ve cildinizin doğal rengi gibi görünür. Eğer elinizde krem formda bir allık yok ise favori rujunuzu allık olarak kullanabilirsiniz. Parmaklarınızın ısısı ile yanaklarınıza iyice yyacağınız allığın rengi de çok önemli. Mümkünse içinde haif turunculuk barındıran, mercan tonlarını veya canlı pembe tonlarını kullanmanız öneriyoruz. Daha bronz veya kırmızı tonlar sizi yorgun gösterebilir. Fakat mercan gibi canlı renkler yorgunluğunuzu gizleyecektir.

Sıra Dudaklarda

Dudak makyajında ise yoğun bir makyaj yapmanızı önermiyoruz. Dudaklarınıza pıt pıt hareketler ile uygulayacağınız mümkünse yine mercan ve kırmızı tonlarına yakın bir ruju parmaklarınız yardımıyla iyice dağıtın. Bu dudaklarınızın sanki kendi rengiymiş gibi canlı görünmesini sağlayacaktır. Dilerseniz bir dudak kalemiyle dudaklarınızı da çerçeveleyebilirsiniz. Fakat likit mat rujların kurutucu görünümünden böyle günlerde uzak durmalısınız. Sıra geldi ikinci en önemli adıma. Gözlerinizin daha uyanık, daha açık görünmesini ve yüz hatlarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız maskara adamı es  geçmemeniz gereken adımların başında yer alıyor. Kirpiklerinizi iyice kıvırdıktan sonra yoğun volüm veren bir maskara ile kirpiklerinizi dipten uca boyayın. Böylece bakışlarınız daha aydınlık ve kalkık görünecek. İşte canlı görünmek için uygulayacağınız birkaç püf noktası. Kendinizi daha iyi hissetmek için mümkün olduğunca canlı, enerjik, çiçeksi veya meyve kokularına sahip bir parfümü de üstünüze sıkmayı ihmal etmeyin.