Yazın yaptığımız hafif ve taze makyajların yerini artık biraz daha koyu renklerde kasvetli ve havaya uygun makyajlar alıyor. Özellikle göz makyajlarında yaratıcılığımızı konuşturabileceğimiz aylar geldi çattı işte! Sonbaharın en sevilen renkleri ile edinmeniz gereken far paleti önerileri yazımızda.

Şüphesiz sonbahar denilince ilk akla gelen turuncu, kızıl, kırmızı ve kahverengi tonlar.. Sonbahara oldukça yakışan bu renklerde far paletlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle açıktan koyuya doğru renkleri içinde barındıran far paletleri elinizden düşmeyecek. Bu noktada dikkat etmeniz gereken palette sadece koyu renklerin değil tüm göz makyajını yapabileceğiniz açıktan koyuya doğru renklerin bulunması. Örneğin turuncu ve kızıl tonlar katlanma bölgesi için ideal geçiş renkleridir, daha açık şampanya ve bej tonları ise göz pınarlarına uygulandığında daha çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sonbahar denilince aklımıza gelen ilk renkleri saydık evet. Fakat daha farklı bir görünüm için daha koyu renklere de yönelebilirsiniz. Örneğin pek sık tercih edilmese de mürdüm, bordo, gece mavisi gibi renklerde sonbaharın kasvetine oldukça yakışacaktır. Eğer elinizde bu tonlarda bir far paleti yok ise diğer renklere yönelmek yerine daha farklı makyajlar ortaya çıkartmak için bu tarz far paletlerine de ne şans verebilirsiniz. Özellikle renkli gözler için lacivert ve koyu yeşilin cazibesi tartışılmaz bir gerçek.

Eğer ”ben renk kullanmam, toprak tonlarından vazgeçemem, abartıyı da sevmiyorum” diyenlerdenseniz hay hay. Öyleyse siz de yine toprak tonlarında ama bu kez biraz daha koyu kahvelere, çikolata renklerine yönelebilirsiniz. Özellikle kahverengi ve bal sarısı gözleriniz var ise bu renklerle hem günlük hem de gece makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Kahverengi gözlere kahverengi far kullanmak klişe gibi dursa da oldukça yakışıyor ve tamamlayıcı duruyor.