Sonbahar İçin Zayıflama Önerileri

Zayıflamak için en ideal mevsimlerden biri sonbahardır! Sonbahar ve kış aylarında zayıflamak isteyenlerin ve başarıya ulaşanların sayısı oldukça fazladır. Sonbahar mevsimini değerlendirmek ve kış ayında diyetinizde devam ederek bir sonraki yıla muhteşem bir fizik ile girmemiz mümkün! İşte sonbahar için zayıflama önerileri;

Mevsimsel Zayıflama Yöntemleri

Sonbahar mevsiminin en güzel yanlarından biri şüphesiz havaların serinliyor olması. Havaların serinlemesi ile birlikte iştahınız biraz daha kapanacaktır. İştahınızın kapanmasını fırsat bilerek midenizi biraz daha küçültmeye başlamalısınız. İhtiyacınız olan ilk şey yüksek proteinli düşük karbonhidratlı besinler tüketmek. Bunlardan ilki yulaf!

Yulaf çok uzun süre tok kalmanıza yardımcı olurken aynı zamanda lifli bir gıda olduğu için mide ve bağırsak sağlığının korunmasına da yardımcı olacaktır. Yulaf tüketerek aynı zamanda içerisinde bulunan lif kaynağından proteinlerden de faydalanabilirsiniz. Sabah kahvaltısında bir bardak yulafı süt ile karıştırarak dilerseniz üzerine meyve parçaları da ekleyebilirsiniz. Evde bulunan herhangi bir meyveyi ekleyebilirsiniz. Elma, kayısı, armut böğürtlen, vişne, çilek gibi.. Bu meyveler ile aynı zamanda ufak bir detoksta yapmış olacaksınız..

Vücudunuza yeteri kadar su aldığınızdan emin olun! Su hayattır.. Gün içinde vücudunuzu susuz bırakarak ideal bir forma kavuşmayı hayal bile etmeyin! Sabah uyandığınızda ılık limonlu su içerek metabolizmanızın ekstra hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Gün içinde ne kadar sıklıkla su tükettiğinizi, kaç litre içtiğinizi mutlaka kayıt altına alın. Bunun için telefonunuza indirebileceğiniz bazı aplikasyonlar yani uygulamalar bulunuyor. Bu aplikasyonlara günde ne kadar yemek yediğinizi, kaç litre su içtiğinizi mutlaka kaydedin. Size ne kadar yardımcı olacağını ve kalori hesabı yapmanızı daha da kolaylaştıracağını görecek ve vazgeçemeyeceksiniz. İşiniz çok kolaylaşmış olacak bu şekilde.

Mineralli su hazırlamak için suyun içerisine meyve parçaları da ekleyebilirsiniz. Dilimlediğiniz bir adet elma armut veya portakalı suyunuzun içine ekleyerek mineralli su elde edebilirsiniz. Bu mineralli su sayesinde vücudunuzda ödem oluşmayacak ve daha hızlı kilo vereceksinşz.

Unutmadan! Yatmadan 4 saat önce asla hiçbir şey yememeniz önemli kurallardan biri. Vücudunuz geç saatlerde yediğiniz yiyecekleri  kilo olarak tutmaya müsaittir. Bu yüzden yatmadan ağır yemeklerden kaçının.