Sonbahar-Kış Defilelerinde Hit Parçalar

Defilelerin tam vakti! Birbirinden ünlü markalar sonbahar kış trendlerini belirliyor ve yeni ürünlerini seyirci karşısına çıkartıyor. Bu sonbahar-kış defilesinde en çok rastladığımız trendlerden biri tüvit ceketlerin geri dönüşü! Bildiğiniz gibi ünlü markaların tüvit ceketleri ve tüvit kumaştan olan takımları geçtiğimiz yıllarda oldukça popülerdi. Aslında tek renk yani monokrom giyim bu kış da devam ediyor diyebiliriz. Tüvit ceketlerin ceket etek veya ceket pantolon takımları, kumaş ceket pantolon takımları ve takımların içine giyilen rengarenk gömlekler bu kışın en belirleyici trendlerinden biri!

Eğer nispeten boyunuz kısa ise monokrom giyim ile aynı zamanda boyunuzu daha uzun gösterebileceğinizi biliyor muydunuz?

Örneğin tek renk beyaz veya sadece beyazın tonlarını kullanarak yaptığınız kombininizde boyunuz çok daha uzun gözükeceği gibi aynı zamanda sonbahar kış trendlerine de uyum sağlamış olacaksınız. Aslında Monochrome giyinmek baştan aşağı tek renk giyinmekten ziyade birbirine çok uyumlu tonları bir arada kullanmaktan geçiyor. Örneğin Kırmızının 1001 farklı tonu vardır.. Fakat monokrom giyimde kırmızının tonlarını tutturarak bu trende uyum sağlayabilirsiniz. Baştan aşağı bluzunüzden kemerinize, pantolondan,  ayakkabıya, hatta çantanıza ve aksesuarlarınızı varana kadar tek renk giyinmek hem sizin için çok daha kolay olacak hem şık gözükeceksiniz! Ayrıca boyunuz da olduğundan daha uzun gözükecektir. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var monochrome giyimde özellikle açık tonlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Eğer kilo problemi yaşıyorsanız tek renk giyinirken daha koyu tonlara yönelebilirsiniz.

Sonbahar trendlerinin olmazsa olmazı çantalar! Eğer aksesuar tercihinde çanta sizin için olmazsa olmaz ise bu sezon birbirinden dikkat çekici çantaların trend olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle altın zincirli, gümüş zincirli gösterişli tokalara sahip küçük çantaları bu sezon sık sık göreceğiz! Sade trençkot, kaban veya ceketler ile yıldız parçanız olarak bu çantaları kullanabilir, adeta tıpkı bir kolye, yüzük, bilezik gibi çantanızı aksesuar olarak gösterebilirsiniz! Aksesuarlar kadar gösterişli çantalardan bahsediyoruz.. Eğer siz de çanta koleksiyonu yapmak istiyorsanız bu kış mutlaka dolabınıza gösterişli, tokası parlak bir çanta eklemeyi ihmal etmeyin!