Son zamanlarda bir çok marka soyulabilir maske tarzında ürünler çıkarmaya başladı. İnsanlar bu ürünlerle ilgili videolar çekmeye başladılar ve şuanda soyulabilir maske furyası giderek artmaya devam ediyor. Eğlenceli bir güzellik rutini olan bu maskelerin gerçekten de cilt bakımı ve temizliği konusunda etkili olup olmadığını herkes merak ediyor

Soyulabilir maskeler size temiz, canlı ve daha genç bir görünüme sahip cilde kavuşmayı vadediyor. Son birkaç yılda büyük kozmetik markalarınca da satılmaya başlanan bu ürün insanların gösterdiği ilgiden dolayı popülerliğini sürekli artırıyor. Uzmanlara göre bu maskelerin etkileri gerçekte daha farklı.

Uzmanlara göre bu soyma tekniği bir pazarlama tekniği olarak kullanılıyor. Tüketici bu maskeyi soyarken büyük bir haz alıyor ve vücudundaki ölü deriyi soyuyormuş hissi alıyorlar. Ölü derilerin bir kısmını aldığı söylenebilir fakat çok fazla bir fayda sağlanmadığı kesin.

Ancak korkulacak bir durum yok. Bazı soyulabilir maskelerin içerisinde bulunan antioksidan bileşenler uzun vadede oluşabilecek cilt sorunlarını önleyici nitelikte olabilir. Daha fazla vitamin, bitki bazlı, üzüm çekirdeği, avokado ve diğer antioksidanlar gibi maddeleri içeren ürünler ciltte oluşan hasarların onarılmasına yardımcı olarak gelecekte daha genç bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir.

Bu faydaları yanında maskeleri kullanacak kişilerin cilt yapıları da önemli. Çünkü hassas ciltlerde soyulabilir maskeler tahriş edici etkiye neden oluyor ve faydadan çok zarar veriyor.

Sonuç olarak tüm ciltler geçerli en iyi maske diye bir şey yoktur. İhtiyacınız olan neyse ona yönelik maske kullanmanız gerekiyor. Detoks için soyma maskelerini kullanabileceğiniz gibi, gözenekleri sıkıştırmak ve temizlemek için kil maskesini kullanabilir, rahatlatma ve nemlendirme ihtiyacı içinde gecelik maskeleri kullanabilirsiniz.

Soyulabilir olsun ya da olmasın içerisinde antioksidanlar varsa bu size iyi gelecektir.