Kendinize sürekli spora başlamak için ikna etmeye çalışırken buluyorsunuz ya da başladığınız sporu bir anda bırakır vermiş halde buluyorsunuz..Peki ama bu motivasyonu nasıl sağlayacaksınız? Arzu ettiğiniz bedene, arzu ettiğiniz kiloya nasıl ulaşacaksınız? Yazımızda sizi spora motive etmek için ufak ipuçları paylaştık;

Motive olmanın en basit ama en etkili yollarından biri arzu edip istediğiniz şeyleri ufak bir deftere not etmek. Hatta mümkünse bu notları görebileceğiniz bir yere asmak, istediğiniz her şeyi sıralayarak bir kağıda yazın, bunları her gün okuduğunuzda aslında beyninize içten içe ufak mesajlar yollamış olacaksınız. Bu da daima sizin isteklerinizden uzaklaşmamanızı sağlayacak.

Spor için motive olmanın bir diğer yolu da size ilham veren görselleri bir kenara kaydetmek. Özellikle hoşunuza giden görselleri telefonunuzu bilgisayarınıza kaydettiğinizde emin olun çok daha çabuk motive olacaksınız ve yarıda bıraktınız spora tekrar başlayacaksınız.

Rengarenk spor kıyafetlerinin spor ayakkabılarının ve spor aletlerinin vereceğim motivasyon da yadsınamaz bir gerçek. Özellikle biz kadınlar için renkli giyinmenin, şirin aksesuarların daima bir motivasyon kaynağı olduğu gerçek. Siz en iyisi mi yakın zamanda ufak bir spor spor alışverişine çıkın ve kendinizi motive etmeye başlayın.

Spor yaparken motive olmanın en güzel yollarından biri de başarılarınızı desteklemek kendinize minik ödüller vermek. Örneğin istediğiniz kiloya ulaştıysanız, istediğiniz kas kütlesini çalıştırdıysanız mutlaka kendinizi tebrik edin ve kendinize ufak ödüller vermeyi unutmayın.