Spor yaparken saçlarının seni rahatsız etmemesi için ve daha aktif bir çalışma ortamı yaratmak için saçlarını nasıl topladığını da önemi var. Bu saç modelleri ile hem kendini güzel ve bakımlı hissedeceksin hem de aktif bir şekilde spor yaptığında saçlarından rahatsızlık duymamış olacaksın. O halde yazının devamına bekleniyorsun!

Klasik at kuyruğu ile başlayalım. Tam tepende klasik bir at kuyruğu yapmak için öncelikle saçlarını güzelce taramalısın. Kalın dişli bir tarak yardımıyla saçlarındaki tüm dolaşıklıkları aç. Ardından yumuşak bir lastik ile saçlarını sıkı bir at kuyruğu yap. Daha sonra saçlarının alt kısımlarına çıkan saçları tel toka ile tuttur ve gerekiyorsa ön kısımdaki bebek saçlarına da saç spreyi sık. Böylece hem derli toplu saçların gün boyu seni güzel gösterecek hem de  spora uygun, kolay bir saç modeli yapmış olacaksın.

Diğer modelimiz ise at kuyruğunun biraz daha şıklaştırılmış hali. At kuyruğunu yaptıktan sonra eğer saçların uzun ise gevşek bir örgü ile saçlarını ör ve ucunu lastikli toka ile tuttur. Bu saçlarının hem daha derli toplu olmasına yardımcı olacak hem de biraz daha özenilmiş göründüğünden sana kendini daha iyi hissettirecek.

Son saç modelimiz ise neredeyse gece bile kullanabileceğin kadar şık bir model. Saçlarını at kuyruğu yapıp ördükten sonra kendi etrafında çevirirerek bir topuz elde et. Klasik bir topuzdansa örgülü saçlarını kendi etrafında dolayarak ve tel tokalar ile tutturarak daha şık bir topuz elde etmiş olacaksın. Bu üç saç modelini de ardı ardına günlere yayarak tüm hafta değişik saç modellerini deneyebilirsin.