Spora Giderken Nasıl Makyaj Yapılır?

Spora giderken kendinizi daha iyi hissetmek, biraz olsun daha iyi görünmek istiyorsanız fakat makyaj yapmaktan çekiniyorsanız bu güzellik önerilerini deneyebilirsiniz. İşte spora giderken uygulamanız gereken ve asla uygulamamız gereken bakım ve güzellik önerileri. Spora giderken uygulamamamız gereken ilk şey elbette bir ten makyajı. Ten makyajı yapmak gözeneklerinizi tamamen kapatacağından ve spor sırasında çokça terleyeceğinizden dolayı hiç de iyi bir seçim olmayacaktır.

Hafif Ten Ürünleri

Özellikle yüzünüze uygulayacağınız fondöten, BB Krem, CC krem gibi ürünler terlemeye bağlı olarak kusma yapacak veya cildinizde sivilcelenme yapacaktır. Bunun yerine ten makyajı ürünü kullanmanızı önermiyoruz. Eğer cildinizde ciddi kapatılması gereken kusurlar görüyorsanız bir kapatıcı yardımı ile bölgesel olarak kapatmayı deneyin. Örneğin sadece göz çevrenizi veya birkaç sivilce lekenizi kapatarak işe başlayabilirsiniz.

Cildi Canlandırmak İçin Allığın Gücü

Sporda iyi görünmenin en önemli yollarından biri krem allık uygulamaktır. Yanaklarınıza bolca krem allık uygulayabilir ve görünüşünüzü tazeleyebilirsiniz. Dilediğiniz renkteki ruju kullanabilirsiniz. Fakat likit mat rujları kullanmanızı önermiyoruz. Terlemeye bağlı olarak dudaklarınızda gerginlik hissi yaratacak ve susuz kaldığınızda dudaklarınızı ekstra olarak kurtaracaktır. Bunun yerine lipbalm tarzı dudaklarınızı rahat ettirecek, dudaklarınıza nem verecek ve hafif bir renk verecek dudak ürününü tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Maskara kullanımında sınırsızsınız.

Göz Makyajı Detayları

Gözlerinize dilediğiniz kadar makyaj veya maskara uygulayabilirsiniz. Yeter ki ten makyajı yapmaktan kaçının. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz kapatıcı yerine cildinize pudra bir ürün uygulayarak gün içerisindeki terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz. İşte ten makyajı yapmadan da çok daha dinamik genç ve duru bir görünüme kavuşabilirsiniz. Spor sırasında gözeneklerinizin tıkanmamasına dikkat ederek bu makyaj rutinini uygulayabilir, çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca dudak ve yanak mürekkeplerini deneyebilir, yanaklarınızda ve dudaklarınızda kalıcı bir pembeliğe kavuşabilirsiniz.