Stresli Bir Hayata Sahip Olduğunuzun Göstergeleri

Yoğun stres altındaki kişiler kim zaman hayatın akışını dan dolayı dönüp kendilerine bakamazlar. Fakat aslında birçok belirti, sağlık sorunu hayatınızda yeteri kadar baskı ve stres altında olduğunuzun göstergesidir. Eğer siz de durup düşünmeye vakit bulamıyorsanız, dönüp kendinize baktığınızda farkları hissedemiyorsanız o halde bu yazı kendinize bakış açınızı değiştirecek ve sizde farkındalık yaratacak. İşte stres altında olduğunuzun göstergesi olan birbirinden farklı ipuçları, keyifli okumalar.

Cildiniz Donuk, Mat ve Cansız İse..

Yoğun stres altında olan kişilerin ciltlerinde donukluk, matlıkla birlikte ekstra sivilcelenme, aknelenme sorunu da meydana gelebilir. Bilinenin aksine akne çıkartma veya sivilce çıkartma sadece ergenlik dönemi ile sınırlı değildir. Yanlış cilt bakımının bir nedeni olarak da sivilce çıkartabiliyoruz. Fakat bilinmeyen ya da göz ardı edilen başka bir konu ise stres altında cildimizin bozulmasıdır. Stres altında bozulan cilt özellikle minik sivilcelenmeye, aknelenmeye veya donuklaşıp, matlaşmaya çok daha meyillidir. Cildinizde yeteri kadar ışıltı bulamıyorsanız, cildinizin donuk, mat ifadesinden sıkıldıysanız ve hiçbir kozmetik ürünü allıklar dahil olmak üzere cildinizi renklendiremiyorsa belki de stresli bir hayata sahip olduğunuz için solgun görünüyorsunuzdur..

Ufak İsilikleri Görmezden Gelmeyin

Bunun akabinde cildinizde çıkan minik isilikler, minik sivilceler ve minik lekelenmelerde yoğun stres altında olduğunuzu bir göstergesi olabilir. Uyku düzeninin verimsiz olması, uyunan uykunun kalitesinin düşüklüğü, yani gece boyu sürekli uyanma problemi de stres altında olduğunuzun bir başka göstergesidir. Bildiğiniz gibi standart bir insanın sağlıklı olarak günde 6 ile 8 saat arasında verimli bir uyku uyuması gerekmektedir..

Uyku ve Stres İlişkisi

Uyku tüm vücudumuzun dinlenmesini sağlarken iç organlarımızın ekstra dinlenerek ertesi güne kendini hazırlamasına da yardımcı olur. Verimli uyulmayan uyku, kalitesiz uyku, gece boyu sık sık uyanma gibi problemler stres altında olduğunuzun birinci göstergesidir. Bunu düzeltmek adına uyku problemlerini düzenlemek için çeşitli bitki çaylarından faydalanabilir ve hayatınızdaki stresleri minimuma indirmeyi deneyebilirsiniz. Sabah erken uyanmak, spor yapmak, uykudan evvel ağır atıştırmalıkları, yemekleri yememek ise denemeniz gereken başka yöntemlerden..