Süper Modeller Kadar Bakımlı Görünmenin Sırları

 

Modeller veya oyuncular televizyonda bizleri büyülemek ile kalmıyor günlük hayatta bakımlı olmaları ile de sık sık dikkatimizi çekiyorlar. Peki nasıl oluyor orada bu kadar yoğun bir iş hayatına rağmen süper modeller bu kadar bakımlı gözükebiliyor? Yazımızda günlük hayatta kullanabileceğiniz süper modellerinde uyguladığı basit ama etkili bakım ve güzellik hilelerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Nemlendirmek

Vücudunuzu tüm cildinizi saçlarınızı nemlendirmek hem erken yaşlanmanızı önleyecek hem de teninizi ipek gibi gösterecek önemli özelliklerdendir. Bu bakım ritüelini bir düzene sokmak adına duştan çıktıktan sonra mutlaka tüm vücudunuzu yağlamalı veya kremlemelisiniz. Bunu unutmamak için duş rutininize duşta kullanılan kremleri veya duşta kullanılan yağları eklemelisiniz. Ayrıca vücudunuza düzenli olarak peeling yapmayı da unutmayın. Süper model gibi bakımlı görünmenin en büyük sırlarından biri de ipeksi bir tendir. Bu ipeksi teni sağlamak adına düzenli olarak peeling işlemi uygulamalı ve düzenli olarak cildinizi nemlendirmelisiniz.

 

Yumuşak Saçlar

Haftada bir iki gün saçlarınıza maske yaparak yumuşacık olmasını, kolay taranmasını sağlayabilirsiniz. Kuru saçlar hem verdiğiniz şekli tutmaz, hem de mat görüntüsü ile canlı bir görüntü yaratmaz. Bunun önüne geçmek için haftada bir iki gün saç tipinize uygun bir maskeyle saçlarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Kuru saç uçları sizi bakımlı göstermeyeceği gibi zaman içerisinde koparak dökülmelere ve saçınızın azalmasına neden olacaktır.

Bakımlı Eller

Süper modellerin bakımlı elleri olmazsa olmazlardan. Eğer siz de kendinizi her daim özel ve bakımlı hissetmek istiyorsanız evinizde mutlaka haftada bir günümüzü ayırarak manikürünüzü yapmalısınız. Tırnak etlerinizi kesmeli, tırnak kenarındaki kurulukları önlemek için ellerinizi bolca nemlendirmeli ve şeffaf bir cila dahi olsa tırnaklarınızı cilalamalısınız. Bu hem özgüveninizi arttırıp ellerinizi bakımlı gösterecek hem de düzenli manikür ile şeytan tanıklarına, batıklarına ve sert ölü derilere meydan okumuş olacaksınız. Ayrıca haftada bir veya iki gün el peelingi yaparak ellerinizin yumuşacık bembeyaz görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Parfüm Seçimi

Günlük hayatta ağır, baharatlı kokulardansa fresh, taze ve size kendinizi her daim canlı hissettirecek kokuları tercih etmelisiniz. Bu tarz kokular enerjiniz yükseğe taşıyacak ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak.