Takı Alışverişi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Takılar şıklığımızın en önemli parçalarından biridir. Özellikle dümdüz giyinmeyi seviyorsanız, basic parçaları kombinlemeyi seviyorsanız, kombinize hareket katacak yegane unsur aksesuarlarınızdır. Aksesuarlar hem şıklığınızı ortaya koyar, hem de aslında kişiliğinizin bir parçasını ortaya koyar. Çünkü kişiden kişiye değişen aksesuarlar aslında kişisel zevklerinizi ve beğenilerinizi de tam anlamı ile yansıtır. Hal böyle olunca aksesuarlar özellikle kadınların vazgeçilmez parçalarından biri haline geliyor. Peki doğru aksesuar nasıl seçilir? Aksesuar satın alırken nelere dikkat edilmelidir? İdeal takı dolabınızı oluşturmak için doğru yerdesiniz, keyifli okumalar..

Takının Materyali Dayanıklılığı ve Alerji Yapmaması İçin Çok Önemlidir

Takı aksesuarları alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri aksesuarın yapıldığı materyaldir. Örneğin birçok insanın orijinal olmayan altın veya gümüş olmayan takılara karşı ciddi alerjileri bulunmaktadır. Deri ile temas ettiğinde kızarıklık, kaşıntı gibi sorunlara yol açan bu tarz aksesuarlardan kaçınmalı, uygun fiyatlı gümüş takılara yönelmelisiniz. Eğer herhangi bir alerji probleminiz yok ise o halde daha uygun fiyata takıları satın alabilirsiniz.

Gümüş Rengi mi, Rose Gold mu, Altın Rengi Takılar mı?

Takı satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta altın veya gümüş rengi olmasına karar vermektir. Günümüzde altın ve gümüş rengine ek olarak rose gold yani pembe altın denilen aksesuarlarda bulunmaktadır. Genel anlamda kemeriniz, çantanızın askısı veya ayakkabınızın tokası hangi renklerden oluşuyor? Altın renkler mi yoksa gümüş onlar mı? Buna bakarak en fazla takacağınız takıya karar verebilir altın veya gümüş aksesuarları tercih edebilirsiniz.

Gösterişli Takılar mı, Minimal Takılar mı?

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise nasıl aksesuarlar seçeceğiniz. Eğer taş işlemeli, bol detaylı ve gece kullanımına uygun aksesuarlar seçmek istiyorsanız, doğal taşların mucizevi gücünden yararlanabilirsiniz. Bu tarz taşlar hem gösterişli duracak, hem de enerjisi ile size renk katacaktır. Eğer günlük kombinleriniz de kullanmalık minimal takılar arzu ediyorsanız o halde daha sade parçalara, zincir detaylı kolyelere yönelmeniz de fayda var. Kolyelerinizin karışmaması için bir takı askılığı edinmeyi de sakın ihmal etmeyin.