Günlük hayatta pek tercih edilmese de özel günlerin vazgeçilmez göz makyajı tamamlayıcısıdır takma kirpikler. Gözleri daha iri, daha kalkık ve etkileyici gösteren takma kirpikleri sık sık kullanmadığımız için nasıl takılıp nasıl çıkarıldığı konusunda da pek pratiğimiz yoktur.. O halde tam yerine geldiniz, işte aşama aşama takma kirpik takmak ve çıkarmak için izleyeceğiniz yollar! ;

Kirpiği Kutusundan Nazikçe Çıkartın

Yapılan en büyük yanlışlardan biri sert bir şekilde kirpiği ucundan çekiştirerek kutusundan çıkarmaya çalışmaktır. Kirpikler kutularındayken diplerinde çok az da olsa yapışkan bulunur ve bu şekilde kutuya tutunurlar. Kirpikleri ucunda silikon tutaç bulanan cımbızlar ile hafifçe çekerek oldukça yavaş çıkarmanız gerekir. Bu şekilde takma kirpiğiniz kopmaz ve formu da bozulmaz.

Takma Kirpiğe Göz Şeklinizi Verin

Kirpiği kutusundan çıkartır çıkartmaz direk göz kapaklarınıza yapıştırmaya kalkmayın. Önce elinizde hafif hafif bükerek daha ‘oval’ bir şekil almasını sağlayın. Bu şekilde göz kapaklarınızın ovalliğine kavuşan kirpik gün içinde uçlardan atma yapmayacak.

Yapıştırıcıyı Sürüp 2-3 Dakika Bekleyin

Takma kirpikleri yapıştırmak için satılan özel yapıştırıcılar yapışkanlık özelliklerini 2 ile 3 dakika arasında gösterirler. Yani kirpiklerinize süreceğiniz yapıştırıcı uygular uygulamaz kirpiği göz kapaklarınıza yapıştırmaya kalkarsanız yapışmayacaktır. Yapıştırıcıyı sürüp bir süre beklemeniz gerekiyor, bu şekilde kirpikleriniz gün içinde asla çıkmayacak.

Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

Kendi kirpiklerinize zarar vermeden takma kirpiğinizi çıkarmak için ilk olarak bir pamuğa makyaj temizleme solüsyonu dökün. Mümkünse ‘çift fazlı‘ olan makyaj temizleme ürünlerinden olsun. Bu pamuğu 1 dakika boyunca kirpiklerinizin üzerinde bekletin. Bu sürede kirpik yapıştırıcısı çözülmüş ve yumuşamış olacak.Bu şekilde güvenle takma kirpiğinizi çıkartabilirsiniz.