Sosyal medyayı yakından takip ediyorsanız yılın güzellik akımının farkındasınız demektir. Takma kirpikler daha dolgun ve ideal bir görünüme sahip olmak isteyenler için hala herkesin kullanma eğiliminde olduğu ürünler arasındadır. Göz açıp kaparken gözlerimizin güzelliğini ortaya koyması mükemmel rimeli arama yolunda bize büyük kolaylık sağlamaktadır. Kozmetik ürünleri satılan neredeyse her yerde kolaylıkla bulunabilen bu ürün herkesin ulaşabileceği bir konumda. Bununla birlikte kullanan herkes bu ürünlerle ilgili doğru bilgiye sahip değil. Uygun modeli seçmemek, doğru uygulamamak ya da kaliteli olmayan yapıştırıcılar kullanmamak hem istenilen sonucu vermiyor hem de göz sağlığınızı ciddi oranda tehdit edebiliyor. Takma kirpikleri mükemmel bir şekilde uygulamak için aşağıda vereceğim bilgileri dikkatle okuyunuz.

Yıkama

Takma işlemine başlamadan önce ellerimizin temizliğinden emin olmamız gerekiyor. Takma kirpiklerinize ve kendi kirpiklerinize dokunmadan önce ellerinizi sabun ve su ile iyice yıkayın. Kirpiği göz bölgemize uygulayacağımız için temizliğin ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta fayda var.

Göz ve Kirpik Yapınıza Göre Kesin

Takma kirpikleri kutusundan çıkardığınızda standart bir uzunluğa ve şekle sahiptirler. Kendi göz yapınıza ve kirpik şeklinize göre kısaltabilir ve şekil verebilirsiniz. Size uygun olan kirpik modeline karar verdikten sonra şekillendirme işlemine geçebilirsiniz.

Kirpik Tutkalı Uygulayın

Aldığınız ürünün içerisinden çıkan tutkalı kullanmalısınız. Bu tutkala alternatif ürünler denemekten kaçının. Eğer kutusundan tutkal çıkmıyorsa haricen satılan kirpik tutkallarından alabilirsiniz. Kirpik şeridinin üst kısmına az miktarda tutkalı uygulayın. Kirpik boyutunun doğru olduğundan ve kirpik hizanızla tam denk geleceğinden emin olun. Uyguladıktan sonra tutkal hızla kuruyacaktır. Bu yüzden hızlı olmanız çok önemli.

Sakin Kalın ve Devam Edin

Bu noktadan sonra takma kirpikleri iyice bastırın ve sağlam bir şekilde tuttuğundan emin olun. Amaç takma kirpiklerinizi olabildiğinde doğal göstermek. Yapıştırma işleminden sonra dikkatlice kıvırma işlemini yapıyoruz. Ardından rimelimizi de uyguluyoruz işte her şey hazır.