Tatil Öncesi Hızlı Bavul Toplama Rehberi

Tatil planınızı hızlı bir şekilde yaptıysanız ve bavul toplamak için önünüzde kısaca bir gününüz varsa yazımızdan faydalanabilirsiniz! İşte hızlı bavul toplama rehberi ve incelikleri, keyifli okumalar..

Bavul toplarken ilk dikkat edeceğiniz nokta kaç kişilik bir bavul toplayacaksınız? Bunu kişisel bir bavul olarak mı toplayacaksınız, yoksa tek bir bavula aileniz bütün eşyaları sığdıracak mısınız? Eğer sonuncu seçenek ise işler biraz karışabilir.. Bunun için bir yatağın üzerine herkesin eşyalarını kategorize edip dizmenizi öneriyoruz.. yani çocuklarınızın eşyaları, kendi eşyalarınız veya Eşinizin eşyalarını bir yatağın üzerine göreceğiniz şekilde sıralayın.. Ardından bu eşyaların hepsinin gerekiyor olup olmadığına karar verdikten sonra bavul içine yerleşime geçebilirsiniz..

Eşyaları toplu halde görmeniz yanınıza neleri aldığınız, nereleri almadığımızı görmeniz açısından oldukça önemlidir. Aksi halde her eşyayı bavula koyarsanız bavulunuzu sürekli düzenlemek zorunda kalırsınız..

Bavul toplarken diğer bir dikkat edeceğiniz nokta ise ulaşması önemli ürünleri veya eşyaları bavulun ön kısmına koymaktır. Yani eliniziattığınızda hemen elinizin altında olmasını istediğiniz ürünleri bavulunuzun en altına değil de üst kısmına yerleştirerek pratik bir şekilde onlara ulaşabilirsiniz.

Bavul toplarken asla atlamamanız gereken,dikkat edilmediğinde tüm tatilinizi mahveden önemli püf noktalarından biri de sıvı yani likit formdaki bakım ürünlerini buzdolabı poşeti ile sanmaktır.. Aksi halde hırpalanmadan dolayı tüm eşyalarınıza saç kremi, şampuan veya yüz temizleme jeli dökülebilir.. Ve bu tatilinizin mahvolmasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için mutlaka likit formda ürünleri bir buzdolabı poşeti ile sarmanızda fayda var.