Tech Neck Nedir?

Sosyal medya kullanımının artması ve mobil cihazların kullanımının artması ile birlikte özellikle biz kadınları çok daha fazla tehdit eden tech neck durumu da ortaya çıkmış bulunuyor… Tech Neck temel olarak boyun bölgesinin kırışması, sarkması, gıdı bölgesinin belirgin şekilde ortaya çıkması ve esnekliğini kaybetmesi anlamına gelmektedir..

Tech Neck genel olarak sosyal medyayı fazla kullanan, boyun bölgesini oldukça aşağıya eğerek farkında olmadan bu pozisyonda saatler geçiren kişilerde sık görülmektedir. Bu bölgedeki gıdının oluşumu boyun çevresinde olan kırışıklıklar ve estetik olmayan görüntüler maalesef tech neck olduğunuzu kanıtlayan niteliktedir.. Peki bu görünümünden kurtulmak için neler yapabilirsiniz?

Öncelikle boyun masajı yani boyun ve yüz yogası oldukça önemlidir. Sıkılaştırıcı yağlar ile boynunuzu ellerinizin arasına alıp yukarı doğru hareketler ile hafifçe çalıştırıp bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak ve derinizin gerilip gerginleşip daha sıkı bir görünüme ulaşmasını sağlamış olursunuz.. Bunu düzenli olarak tekrarlayın.

2. Yapacağınız şey ise yüzünüzün nemlendirirken mutlaka dekolte ve boyun bölgenizi de nemlendirin. Nemlenen cilt daha yavaş karışacağından dolayı boyun bölgeniz de uzun süre daha diri ve genç kalacaktır. Gece yatmadan önce mutlaka boyun bölgenize masaj yaparak kremleri ve serumları yedirmeye özen gösterin. Diğer yapacağınız şey ise ağız ve kas hareketleri.. Dilinizi olabildiğince öne uzatın ve bu şekilde bir iki dakika geçirin. Bu boyun kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacak ve birkaç ay sonra boyun kaslarınızı sıkılaşarak gıdınızın azalmasına yardımcı olacaktır. Elbette mobil cihazların kullanımının azaltmanız ya da doğru pozisyonda telefonunuza bilgisayarınıza göz atmanız bu görünümden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.