Dumanlı göz makyajları her ne kadar gözümüzü korkutsa da aslında makyaj uzmanları ‘dağınık ve buğulu’ görünüm için çok ta fazla uğraşmadıklarını itiraf ediyorlar. Bugün anlatacağımız dumanlı göz makyajını yapmak için ne fara, ne de fırçaya ihtiyacın olmayacak! Evet evet doğru duydun, sadece favori göz kalemini al ve aynanın karşısına geç, hazırsan başlıyoruz!

Kirpik Diplerini Doldur

Dumanlı ve buğulu gözler için 1. adım ve aslında en önemli adım kirpik diplerinde boşluk kalmaması. Kalemini yan tutarak kirpik diplerine düzgün olması gerekmeyen minik çizikler at. Burada amacımız göz kapağındaki en koyu yerin kirpik diplerinin olması. Ombre şekilde hafif kademeli açılan bir renk tonu ile tüm göz kapağına göz kalemini uygulamaya devam et.

Yüzük Parmağınla Dağıt

Neden yüzük parmağı diye soracak olursan en hassas uygulama yapan parmağımız yüzük parmağıdır. Bu yüzden uzmanlar göz kremini sürerken yüzük parmağını kullanırlar. Parmağının ısısı ile uyguladığın kalemi keskin bir görüntü kalmayana kadar dağıt. Tüm çizikler kaybolup ortaya homojen bir renk çıkacak. Eğer rengin yoğunluğundan hoşlanmadıysan endişelenme, şimdi son aşamaya geçiyoruz.

Rengi Yoğunlaştır

Altta dağılmış ve hafif kremsileşmiş bir göz kalemi olduğundan şimdi uygulayacağın kalem darbelerini çok daha kolay şekilde dağıtabileceksin. Yine ilk olarak kirpik diplerinden başlayarak koyuluğu ve rengin yoğunluğunu alt kısımlara vermeye özen göster. İstediğin derinliği elde ettikten sonra sıra temizlikte!

Göz Çevreni Temizle

Eğer haddinden fazla dağıttıysan göz kalemini hiç endişelenme. Bir kulak çubuğuna hafifçe göz makyajı temizleyicisinden dökerek göz çevrendeki taşan kısımları temizleyebilirsin. Temizleme işini fazla abartmamaya özen göster, çünkü zaten amacımız ‘dağınık ve dumanlı’ bir göz makyajı yaratmak.