Özel günler ve çekimlerde cildininizi kusursuz göstermek için ten makyajınızın her zamankinden daha yoğun, daha pürüzsüz ve kapatıcı olmasını isteyebilirsiniz. Bunun için ten ürünlerinizi uygularken farklı teknikler denemelisiniz. İşte elinizdeki orta kapatıcılığa sahip ten ürünlerinizden bile daha yüksek performans almanız için birkaç küçük ipucu;

Bastır-Çek Yöntemi

Ten ürünlerinizi uygularken süpürme hareketleri yapmak alacağınız kapatıcılığı azaltacaktır. Ürünü sağa, sola çekiştirerek uygulamak yerine ‘oturtma’ tekniği ile uygulamak yüksek kapatıcılığa sahip olmanızı sağlar. Ten ürününüzü sanki cildinize itiyor gibi bastır, çek hareketlerle uygulamalısınız. Bu yöntem ile en az kapatıcılığa sahip ten ürünlerinizden bile daha yoğun kapatıcılık alabilirsiniz.

Tok Kıllı Fırçalar

İnce ve seyrek kıllı fırçalar ürünleri çok hafif uygularken tok ve sık kıllı fırçalar en yüksek kapatıcılığı elde etmenizi sağlar. Ten makyajınızın daha kusursuz görünmesini istediğiniz günlerde sık kıllı fırçalar ile uygulama yapabilirsiniz.Ten ürünlerinizi direk fırçalara dökmek yerine önce parmaklarınız ile yüzünüze yaymalısınız. Ürünü fırçaya döktüğünüzde fırça ten ürününüzü emebilir,aynı zamanda kapatıcılığını da azaltabilir.

Pudra İle Sabitleme

Kalın bir ten makyajı uygulaması yaptınız. Şimdi bu makyajı sabitleme zamanı. Eğer makyajınızın kapatıcılığı siz hala yetmiyorsa renkli pudraları tercih edebilirsiniz. Eğer makyajınızı sadece sabitlemek istiyorsanız ve bu kapatıcılık sizin için yeterliyse ‘transparan’ yani renksiz pudraları tercih edebilirsiniz. Pudra uygularken fazla abartmamaya özen gösterin. Aksi halde ten makyajınız fazla yapay, maske gibi görünebilir.