Ten makyajınızın kusursuz görünmesi için fondötenin cildinize uyması kadar nasıl bir aplikatör ile uyguladığınızın da önemi var. İşte ten makyajında kullanabileceğiniz birbirinden farklı özelliklere sahip uygulama aplikatörleri;

Full Kapatıcı Bir Görünüm İçin Kabuki Fırçalar

Eğer ten makyajında kapatıcı, kusursuz ve porselen bir görünüm istiyorsanız o halde tercih etmeniz gereken kabuki tarzı fırçalar olacaktır. Bu fırçalar sık kılları sayesinde fondöteni çok az emer ve fondötenin bütün kapatıcılığını cildinize uygulamanıza imkan sağlar. Ayrıca ne kadar kalın bir tel ürünü kullanırsanız kullanın cildinize oturtmak için de bu tarz fırçalar ideal.

Az Kapatıcılık İçin Duo Fiber Seyrek Kıllı Fırçalar

Eğer ten makyajınızda az kapatıcılık istiyorsanız o zaman duo fiber yani çift kıllı, seyrek kıllı fırçalardan faydalanabilirsiniz. Bu tarz fırçalar ürünü olabildiğince hafif bir şekilde cildinize uygular, az kapatıcılık vermesini sağlar. Özellikle günlük kullanacağınız ten makyajlarında bu tarz fırçalardan yardım alabilirsiniz.

Ciltle Bütünleşmiş Bir Görüntü İçin Makyaj Süngeri

Eğer istediğiniz ten görünümü cildinizde bir şey yokmuşçasına doğal ve neredeyse saydam bir görüntü ise o zaman makyaj süngerinden faydalanabilirsiniz. Makyaj süngerleri cildinize ten ürünlerini iyice oturtarak neredeyse yokmuş gibi görünmelerine yardımcı olur. Özellikle günlük makyajlarda bu tarz makyaj süngerleri ile fondöten ve BB kremlerinizi uyguladığınızda gün ışığında çok daha doğal bir görüntü yakalarsınız.