Estetik operasyonlar sürekli gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Hal böyle olunca çeşitleri ve farkları da artıyor. Teosyal dolgu yani diğer bir bilinen ismi ile dinamik dolgu son yıllarda kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biri. Bu operasyonu genel anlamda kadınlar tercih etse de yaptıran erkeklerin sayısı da hiç az değil. Peki dinamik dolgu nedir?

Cildimizin esnekliği parlaklığı ve hatta geç kırışmasını sağlayan en önemli madde olan  hyaluronik asit zamanla eriyerek cilt deformasyonlarına neden olur. Dolgunun genel amacı eksilen  hyaluronik asiti yani gençlik maddesini cilde ile tekrar enjekte ederek cildin elastikiyetini ve gençliğini geri kazanmasını sağlamaktır.

  1. Bu dolguyu botokstan ayıran temel şey ise vücuttan zamanla atılabilir olması, yani kalıcı bir işlem değil yaptırıldıktan sonra 1 yıl veya 18 ay kadar kalıcılığı bulunuyor. Cilt tipinden tipine de kalıcılık zamanı değişiyor. Bu dolgunun bir buçuk yıldan fazla kalmayacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla tekrar yenilenebilir olması ve kalıcı olması nedeniyle daha doğal duruyor ve daha fazla tercih ediliyor.
  2. Dinamik dolgu dudak kenarındaki mimik kırışıklıkları, göz çevresine, mimik yapma sonucu oluşan kaş ortasındaki sert çizgilere uygulanabiliyor. Uygulandıktan hemen sonra hayatınızda devam edebiliyorsunuz. Herhangi bir şişlik ödem oluşmaması nedeniyle özellikle çalışan kişilerin sık sık tercih ettiği bu dolgu son yıllarda oldukça popüler.
  3. Dinamik dolguyu 18 yaşını geçmiş ve cildi operasyona herhangi bir tepkime göstermeyen herkes yaptırabiliyor.