Duş Rutini

Özel bir güne hazırlanırken işe ilk olarak duş alarak başlayın. Duş sırasında vücut peelingi yapabilirsiniz. Bu dekolte bölgenizin, kollarınızın ve bacaklarınızın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca duş sırasında uygulanan saç maskelerinden de faydalanarak pratik bir şekilde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Açık bir ayakkabı giyecekseniz topuk törpüsü kullanmayı ve ayaklarınıza da peeling yapmayı sakın ihmal etmeyin!

Açılan Gözeneklere Maske Uygulayın

Duş sonrası tüm gözenekleriniz genişleyip açıldığından uygulayacağınız maskeden 2 kat daha fazla verim alabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre nem maskesi veya kil maskesi yaparak cildinizin daha bakımlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Maske yaptığınız süre boyunca tırnak ve el bakımınızı yapabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Hem yüzünüzü hem de tüm vücudunuzu hızlı emilen bir krem ile nemlendirmeyi sakın unutmayın. Böylece teniniz daha bakımlı, parlak ve güzel görünecektir. Ayaklarınıza ekstra fazla krem uygulayarak havlu çorap giyin ve siz makyajınızı tamamlayana kadar havlu çorap ayaklarınızda dursun. Bu süre boyunca ayaklarınız tüm kremi emmiş ve yumuşacık olmuş olacaktır. Böylece açık ayakkabılarınızı gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Makyaj ve Son Dokunuşlar

Makyajınızı yapmadan önce mutlaka baz kullanın. Böylece özel gününüz boyunca makyajınız ilk anki canlılığını koruyacak ve gün boyu bozulmayacaktır. Makyaj çantanıza mutlaka makyajınızı tazelemek için pudra, ruj almayı da unutmayın. Eğer takma kirpik kullanacaksanız kirpik yapıştırıcısının gün içinde atma ihtimaline karşı kirpik yapıştırıcısını da yanınıza almayı unutmayın. Son olarak parfümünüzün tüm gün kalıcı olması için kulak arkalarına, el bileklerine ve diz kapaklarının arkasına sıkabilirsiniz. Evet artık özel gününüze hazırsınız, İyi Eğlenceler!