Ter Kokusunu Nasıl Önlenir?

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme oranımız da artıyor! Özellikle toplu taşımalarda kalabalık ortamlarda veya koşuşturmalı bir işte iki kat terliyoruz. Ter kokusu da beraberinde geliyor.. Ter kokusunu önlemek için bu yöntemlerden faydalanabilirsiniz;

Karbonat antiseptik ve bakteri üremesini engelleyici doğal bir koku gidericidir. Karbonatı düzenli olarak koltuk altınıza maske yaparak uyguladığınızda ve ardından maske gibi duruladığınızda koltuk altlarınızın renginin açıldığını, koltuk altlarının daha bakımlı görüldüğünü fark edeceksiniz. Fakat karbonatın başka bir etkisi de koku sorununa çözüm olmasıdır. Özellikle hafif su ile karıştırılıp koltuk altında 2 dakika maske gibi bekletildiğinde ter bezlerinin ürettiği kötü kokuyu absorbe eder. Bu şekilde koltuk altı kokularınızdan kurtulabilirsiniz.

Karbonat maskesi ile ayrıca koltuk altı kararması sorununuza da çözüm bulabilirsiniz.

Ter kokusunun oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de bölgenin bakterilere açık olmasıdır. Özellikle koltuk altında üreyen bakterileri öldürmek ve daha temiz, steril bir ortam yaratmak için elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Bilindiği gibi sirke doğal bir antiseptiktir hem evlerde kullanılır hem bakımlarda saçları parlatmak cildi yatıştırıp onarmak için kullanılır. Bu sefer koltuk altınıza elma sirkesi uygulayarak bakterilerden kurtulmayı deneyin! Ardına koltuk altlarınızı durulayın veya duşa girin. Haftada 1-2 kez bu yöntemi tekrarladığınızda koltuk altında oluşmuş bakterilerin yok olmasına ve dolayısıyla ter kokusunun önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Koltuk altı deodorantları da bir başka çözüm. Uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de elbette koltuk altı deodorantlarıdır. Fakat koltuk altı deodorantı seçimi oldukça önemlidir. Birçok koltuk altı deodorantı içerisinde alüminyum bulundurur. Alüminyum deri tarafından emildiğinde çok zararlıdır. Özellikle meme kanseri riskini arttırır. Bu yüzden içerisinde alüminyum bulunmayan doğal içerikli deodorantları tercih etmenizde fayda vardır.