Tırnak Aksesuarları ve İsimleri

Tırnak süsleme sanatından hoşlanıyorsanız o halde eminiz ki bu yazı çok hoşunuza gidecek! Yazımızda birbirinden farklı işlevlere sahip Tırnak süsleme aletlerinden , kullanılış amaçlarından ve isimlerinden bahsedeceğiz. İşte birbirinden farklı profesyonel tırnak malzemelerinin kullanış amaçları ve isimleri;

Tırnak Konadı

Konad diğer bir adı ile konad baskı demir tepsiye benzer ve üstünde minik şekiller bulunan bir tırnak süsleme aracıdır. Üzerine istediğiniz renkte oje uyguladıktan sonra herhangi bir sert cisim veya bir kart yardımı ile ojenin fazlalığını alarak silikonumsu uç ile tırnağınıza istediğiniz şekli uygulayabilmenizi sağlar. Bu silikon uçlu aplikatörlerin şeffaf olması önerilir. Böylece tırnağınızın hangi noktasına hangi şekil koyduğunuzu yukarıdan görebilirsiniz.

Tırnak Taşları

Tırnağınıza taş ile süsleme yapmanıza yarar. İçerisinde yapışkanı olan birbirinden farklı taşlar bulunan bu ürünleri özel tırnak yapışkanı ile tırnağınıza uygulayabilirsiniz. Özellikle çiçek desenleri yaptığınızda çiçeğin ortasındaki kısım için tırnak taşlarının kullanabilirsiniz.

Tırnak Damgası

Tıpkı küçükken defterimize uyguladığımız baskı süsler gibi tırnak damgalarını da baz ojenizin üzerine bastırarak uygulayabilirsiniz. Çeşitli desenlerde bulunan tırnak baskılarının kurumaması için baş aşağı gelecek şekilde saklamamız gerekir. Baz yani alt kat ojenizi uyguladıktan sonra üzerine tırnak baskısı uygulayarak mutlaka top coat yani üst kat geçmeyi unutmayın. Böylece tırnak baskısı daha uzun süre dayanacaktır.

Yapıştırma Tırnak Kağıtları

Tıpkı duvar kağıdı gibi birbirinden güzel desenlerin bulundu tırnağın üzerine yapıştırılarak oje gibi uygulanan bu yapıştırmalar kendiliğinden yapışkana sahiptir. Sizin yapmanız gereken sadece suyun üzerine bırakarak alt katmanının ayrılmasını sağlamak ve üstte kalan katmana tırnağını yüzeyine yapıştırmaktır. Böylece asla sahip olamayacağınız desenlerde tıpkı duvar kağıdı gibi görünen rengarenk tırnaklara sahip olabilirsiniz. Fazla kalan kısımları tırnak törpüsü ile törpüledikten sonra mutlaka üst kat uygulamalısınız. Böylece tırnak kağıdınızı hem daha uzun süre kullanabilirsiniz hem de daha şık gösterebilirsiniz.