Tırnak Bakımı İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Güzellik İksirleri

Eller bir kadının zarafetinin en önemli göstergelerinden biri. Fakat çoğu zaman el ve tırnak bakımı rutinini aksatabiliyoruz. Özellikle tırnaklar düzenli olarak bakılmadığında çabuk çatlıyor, kırılıyor, soyuluyor ve hatta sararabiliyor. Peki ama doğal ürünler ile tırnak bakımımızı dakikalar içerisinde yapmamız mümkün mü? Yazımızda tırnak bakımı için uygulayabileceğiniz doğal reçetelerden bahsettik. Keyifli okumalar..

Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin

İşe tırnaklarınızı güçlendirerek başlayın. Tırnaklarınızı besleyecek ve güçlendirecek temel yağları keşfedin. Hint yağı, tatlı badem yağı, zeytinyağı bu yağlardan bazıları. Bu yağlar ile tırnaklarınızı uzatmak, tırnaklarınızı güçlendirmek, kırılmasını ve soyulmasını engellemek mümkün. Haftada 1-2 gün bu yağ karışımı ile tırnaklarınızın yüzeyini ovalayın. Özellikle kısa tırnakların hızlı uzadığını, kırılgan tırnakların sertleşerek daha kusursuz göründüğünü fark edeceksiniz.

Daha Beyaz Tırnaklar İçin

Eğer tırnaklarınızın sarılığından şikayetçi iseniz o halde sizi limon ve karbonat mucizesi ile tanıştıralım. Bildiğiniz gibi limon asidik yapısı ile renk açma özelliğine sahiptir. Tırnak yüzeyinde kullanıldığında tırnaktaki sararmayı alacağı gibi aynı zamanda tırnakların daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır. Fakat uyarmamız gerekiyor. Limon biraz kurutucu bir etkiye sahiptir. Sık sık tırnaklarda kullanmak tırnak kenarında kurulukları neden olabilir. Bu yüzden limon kürünü kullandıktan sonra mutlaka bir nemlendiriciyle tırnak etlerinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Karbonat ve limonlu karıştırdığınızda ise 2 kat beyazlatıcı etki ile karşılaşacaksınız. Tırnaklarınızı beyazlatmanın bir diğer yöntem ise diş macunu tekniği. Bildiğiniz gibi diş macunları dişleri beyazlatmaya yönelik içerikler ile donatılmıştır. Tırnak yüzeyine maske gibi uygulandığında yaklaşık 2-3 dakika bekletildiğinde tırnaklarınızdaki sararmaların ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu teknikte tıpkı limon tekniği gibi tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi kurutmaya meyillidir. Bu yüzden çok sık uygulamamızı, uyguladıktan sonra ise el ve tırnaklarınızın bolca nemlendirmenizi öneriyoruz.