Zarafetin göstergesi ellerimize ne kadar vakit ayırıyoruz? Özellikle tırnakların ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu bu soğuk günlerde fazla zaman harcamadan yapabileceğiniz, pratik bakım önerilerini sizler için derledik. Keyifli okumalar!

Tırnaklara Özel Bakım Kürü

Uzun, güçlü,parlak ve sağlıklı tırnaklar için özel bir bakım kürü uygulayabilirsiniz.Basit birkaç malzeme ile yapabileceğiniz bu kürü her gece mutlaka tırnaklarınıza uygulayın ve mesaj yaparak yedirin.

1 tatlı kaşığı vazelini 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı veya badem yağı ile karıştırın. Bu kürün içine isteğe göre zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Her gece yatmadan önce bu kürü tırnaklarınıza uygulayın. Birkaç haftaya kalmadan tırnaklarınızın daha güçlü, daha parlak ve daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

 

Sararan Tırnaklarınızı Beyazlatmak İçin Diş Macunu Kullanabilirsiniz

 

Eğer ekstra sarı tırnaklarınız  varsa ve oje uygulamadan dışarı çıkamıyorsanız bu yöntem tam sizlik. Beyazlatma etkisi olan diş macununuzu tırnaklarınıza uygulayın ve 5 dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Ardından mutlaka ellerinizi ve tırnaklarınızı bolca nemlendirin. Bu yöntemi ayda 1 kere yaparak daha beyaz tırnaklara sahip olabilirsiniz.

 

 

Tırnak Etlerinizi Kesmek Yerine Nazikçe Geriye İtin

Tırnak etlerini kesmek sürekli bir ilgi ve bakım gerektirir. Eğer manikür yapmaya özel bir zaman ayıramıyorsanız onları kesmek yerine geriye itin! Tırnak etleri ne kadar sık ve ne kadar derinden kesilirse bir sonraki manikürde o kadar çabuk ve sert çıkacaktır. Tırnak etlerinizi daha kolay geriye itmek için bir miktar zeytinyağı ile tırnak çevrenizi nemlendirin. Ardından tırnak spatulası yardımı ile nazikçe geriye itin. Eskisinden daha temiz görünecektir.

Uzun Tırnaklarınız İçin Hijyenik Bir Çözüm

Eğer uzun tırnak kullanmayı seviyor ama hijyenini sağlayamıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey kullanılmamış bir diş fırçası! Bir miktar antibakteriyel sabunu diş fırçasına dökün ve tırnak içlerinizi hafifçe fırçalayın. Böylece uzun tırnaklarınızda bakteri barınmasını önlemiş ve daha temiz tırnaklara kavuşmuş olacaksınız. Diş fırçasını mutlaka ayrı bir yerde muhafaza ederek olası kullanım riskini ortadan kaldırmayı da ihmal etmeyin.