Bir çoğumuzun erken yaşta ve derinden kestiği tırnak etleri gün gelip başımıza bela olabiliyor özellikle çok sık manikür yapan ve tırnak etlerinin çok sert olmasından şikayetçi olan kişiler hiç de az değil.. Tırnak eti bakımı düzenli olarak yapıldığında manikür sürenizi uzatacak ve tırnaklarınızı çok daha bakımlı göstermenize yardımcı olacaktır. İşte tırnak bakımınız için deneyebileceğiniz pratik, zahmetsiz ve masrafsız birkaç yöntem;

Sıcak suyun içinde tırnaklarınızı bekletirken suyun içinde bol miktarda nemlendirici krem sıkarak tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin yumuşamasına yardımcı olabilirsiniz yumuşayan tırnak etlerinizi zarar vermeden ve kesmeden kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Eğer daha evvel bu yöntemi denemediyseniz eminiz etkisine şaşıracaksınız.

Bir diğer yöntem ise tırnak etini kesmekten sıkılanlar için. Bu yöntem hem çok pratik hem de tırnak sağlığı için oldukça faydalı. İhtiyacımız olan şeyler bir miktar tuz veya şeker biraz da zeytinyağı. Bu karışım ile özellikle tırnak etlerinizi nazikçe ovalayın tırnak etlerinizi kesmeye gerek kalmadan yok olacaklar. Manikür yapmaya vakit bulamadığınız da bu yöntem oldukça hayat kurtarıcı. Üstelik ellerinizi de güzel ve bakımlı gösterecek, el bakımı da yapmış olacaksınız.

Menekşe yağı tırnak etlerini yumuşatan çıkma sürelerini geciktiren ve tırnağı da parlatan mucizevi bir yağdır. Bitirdiniz bir oje kabına veya küçük bir kaba koyduğunuz menekşe yağını tırnak etlerinize ve çevresine uygulayarak neredeyse hiç kesmeye gerek kalmadan geri iterek kurtulabilirsiniz.