Eller sosyal-özel hayatımızı birçok açıdan etkileyen bir parçamızdır. Bu sebeple bakımlı olması gereklidir. Tırnak bakımınızı düzenli ve aksatmadan yapmanız çok önemlidir. Manikür haricinde bir takım bakım ürünlerinin de düzenli kullanılması gereklidir. Doğal bakım maskeleri hazırlamak için gerekenlere aşağıda yer verilmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı Bakımı

Hindistan cevizi yağını ellerinize ovalayarak uygulayın. Tırnaklarınız olduğu yerlere daha çok özen göstererek, masaj yapar biçimde uygulayın. İşleminiz bittikten sonra ellerinizi su ile durulamanızda bir sakınca yoktur. Bu bakımı her gün uygulamaya devam ederseniz tırnaklarınızdaki hızlı ve düzenli uzamayı görebilirsiniz.

Zeytinyağı Bakımı

Zeytinyağı tırnaklarınızı daha sağlık ve dayanıklı hale getirir. Kırılmış ve zedelenmiş tırnaklarınızı düzenli kullandığınız sürece eski haline getirecektir. Bu uygulamayı yatmadan 5-10 dakika önce masaj yaparak elinize yedirin, bittikten sonra elinize herhangi bir kumaş ya da eldiven takarak yatın.

Limon Bakımı

Limon içinde C vitamini bulunduran çok önemli bir bakım ürünüdür. Limon tırnaklarınızın daha bakımlı görünmesine yardım eder ve dayanıklılığını arttırır. Limonu elinizde kullanmak için; küçük bir kaba 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon koyun. Bu karışımı küçük masaj darbeleriyle elinize uygulayın. Ellerinizde yumuşama ve tırnaklarınızda parlaklık göreceksiniz.

Portakal Suyu Bakımı

Portakal suyunun kullanımı oldukça basittir. Bir kap alın ve içine yeterli geldiğini düşündüğünüz miktarda portakal suyu koyun, ellerinizi içine sokun ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Sonrasında yıkamanızda bir sakınca yoktur. Karışım tırnaklarınızın hızla uzamasına yardımcı olur.