Sezonun en gözde parçalarından olan trençkotlar hangi kombinler ile uyum sağlar? Trençkotları neler ile kombinleyebiliriz ve şık gösterebiliriz? Yazımızda hem kısa hem de uzun trençkotları kombinlemenin yollarından bahsettik keyifli okumalar..

Uzun ve taba rengi trençkotlar bu sezon oldukça revaçta. Uzun trençkotları genellikle bacak boyu uzun kadınlar tercih ediyor fakat bu demek değil ki bu moda akımından mahrum kalacaksınız. Eğer nispeten kısa bir boyunuz var ise ve uzun trençkotlar giymek istiyorsanız o zaman imdadınıza topuklu ayakkabılar yetişecek. Yine sezonun en gözde parçalarından olan süet, taba rengi veya deve rengi bir topuklu bot ile trençkotunuzu kombinleyebilirsiniz. Uzun trençkotları satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kemer kısmının aşağıda değil biraz daha belin üzerinde olması. Bu bacak boyunuzu uzun göstereceği gibi trençkotun sizi daha da kısa göstermesini engelleyecektir ve vücudunuz daha orantılı gözükecektir.

Kısa trençkotlar uzun trençkotlara göre nispeten kombinlenmesi daha kolay parçalardan. İster ispanyol paça kotlar isterseniz havuç paça ve dar paça kotlar ile kısa trençkotları kombinleyebilirsiniz. Kısa ve üste yapışan dar trençkotları daha bol ve ispanyol paça pantolonlarla kombinlerseniz bir bütünlük yaratmış olursunuz. Moda kurallarında üstte dar bir parça var ise altınıza daha bol bir parça giyilerek fizik daha hoş gösterilir.

Bunun tam tersi olarak eğer altınızda dar bir kot var ise üzerinize bol dökümlü ve salaş bir kazak giyerek vücudunuzun daha estetik gösterebilirsiniz. Trençkotları seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mevsim geçişlerinde içine hem ince hem de kalın kazaklarınızı giyebileceğiniz ölçülerde almanızdır. Eğer çok dar bir trençkot alırsanız içinize boğazlı kazaklar veya örgü kazaklar giymekte zorlanabilirsiniz. Bu ayrıntıyı göz önünde bulundurarak size en uygun bedeni seçebilirsiniz.