Turkuaz Tonlarda Bahar Makyajı

80’li ve 90’lı yılların en sevilen renklerinden biri olan turkuaz 2018 yılında da modasını sürdürmeye devam ediyor. Hem kıyafetlerde hem aksesuarlarda hem de göz makyajlarında rastlayabileceğimiz turkuaz rengi bahara yakıştığı için sizde mutlaka bu yaz denemelisiniz. İşte Turkuaz göz makyajını yapmanın incelikleri, keyifli okumalar..

Turkuaz aslında göz makyajında kullanılması zor bir renk olmasına rağmen bahar aylarına çok yakıştığı için oldukça sık tercih ediliyor. Sedefli olan yani metalik turkuaz farlar 2018 yılının modasından! Mat farlar biraz daha eski bir görünüm sağlayacağından dolayı tercihinizi metalik farlardan yana kullanmalızınız. Mat farlarınızı metalik hale getirmenin birkaç formülünü paylaşalım;

İlk yöntem likit yani sıvı formda aydınlatıcı ile toz formda mat Turkuaz göz kafanızı karıştırmak olacak. Bir paletin içerisinde mat turkuaz göz fırınınızı iyice ezin, ardından üzerine sedefli, simli, likit formda aydınlatıcınızı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra işte metalik farınız hazır!

Diğer bir yöntem ise dudak parlatıcısı ile mat farınızı karıştırmak olacak. Bu daha glossy  yani ıslak bir görünüm sağlayacağından dolayı oldukça dikkat çekici olacaktır veya elinizde mat değil hali hazırda sedefli metalik bir turkuaz far var ise o halde başlayalım makyajımızı yapmaya!

İlk olarak far oturtma fırçası ile göz kapağınızın tamamına sedefli turkuaz farınınızı bastır çek hareketler ile uygulayıp etrafa dökülmesini ve bulaşmasını engelleyin. Ardından gözlerinizin katlama bölgesine biraz daha sıcak tonlarda bir far ile derinlik katın. Bu sıcak kahverengi, çikolata tonları veya hardal tonları olabilir. İyice karıştırdıktan sonra turkuaz far daha kullanılabilir, daha derin bir görüntüye ulaşacak..

Ardından mutlaka siyah mat ve keskin bir eyeliner çekmeyi unutmayın. Bu makyajınızın en önemli adım olmalı. Böylece makyajınız modernleşecek  ve Turkuaz var daha şık gözükecektir. Bol bol maskara uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz!