Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Kıllardan kurtulma yöntemlerinden biri de tüy dökücü kremler.. Acısız olmaları ağdaya oranla nispeten zahmetsiz olmaları ve ulaşılabilir fiyatları ile tüy dökücü kremleri birçok kadın kullanıyor.. Peki doğru şekilde kullandığınızdan emin misiniz? Gelin birlikte göz atalım, tüy dökücü kremler nasıl kullanılır, hangi bölgelerde kullanılmamalıdır veya hangi durumlarda irritasyona sebep olabilmektedir? Yazımızda tüy dökücü kremlerin kullanım alanlarından bahsettik keyifli okumalar..

Tüy dökücü krem başta bacaklar olmak üzere kol, yüz bölgesi, göğüs bölgesi ve bikini bölgesinde kullanılabilmektedir. Fakat yüz bölgesi ve bikini bölgesinde kullanılan tüy dökücü kremlerin farkı vardır. Özellikle yüz bölgesinde kullanılabilen tüy dökücü kremlerin hassasiyet oranı çok daha fazladır. Bu yüzden biri kalın kılları almaya odaklı iken biri tüyleri almaya odaklı olacağından dolayı asidik oranı değişken olacaktır..

Tüy dökücü kremi bikini bölgesinde kullanmak bile kimi zaman hassasiyet meydana getirebilir, fakat genital bölgede kullanmak oldukça sakıncalıdır. Genital bölge kullanımında kızarıklık, kaşıntı, geçmeyen hassasiyet ve hatta mantar gibi enfektif sorunlara neden olabilir.. Bunun nedeni genital bölgenin kendi doğal faunasının bulunması ve orada bulunan bazı bakterilerin faydalı olmasıdır. Tüy dökücü kremler içerdikleri yüksek oranlar ile tüyleri dökmesinin yanı sıra cildi irite edebilir ve yararlı bakteriler başta olmak üzere doğal faunayı bozarak ciltte iritasyona sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için tüy dökücü kremler kullanmadan önce mutlaka bileğinizin iç köşesinde deneyerek alerji testi yapmanız öneriliyor. Her ne kadar cildiniz alerji göstermese de genital bölgeye tüy dökücü krem kullanılması hiç bir uzman tarafından tavsiye edilmiyor. Tüy dökücü kremleri üzerinde yazan süreden daha fazla bekletmek ise iritasyona sebep olabiliyor..

Örneğin üzerinde 10 dakika yazıyor ise 15-20 hatta 30 dakika bekletmek cildinizde ciddi iritasyonlara sebep olabilir. Bu yüzden tüy dökücü krem kullanmadan önce mutlaka saat kurulmalı ve alarm ile birlikte tüy dökücü krem ciltten arındırılmalıdır. Tüy dökücü krem kullanıldıktan sonra aşırı hassas ciltler güneşe direk çıkmamalıdır. Eğer çok çıkmak zorundaysanız mutlaka güneş koruyucu kreminizi ve losyonları kullanıldıktan sonra güneşe çıkmanız gerekiyor. Tüy dökücü krem kullandıktan sonra mümkün olduğunca cildinizi dış etmenlerden bir kaç gün korumanız ve özellikle güneşe çıkmamanız tavsiye ediliyor. Aksi halde lekelenme sorunu ile dahi karşılaşabilirsiniz.