Tuzsuz, Parabensiz ve Sülfatsız Şampuan Ne İşe Yarar?

Son dönemlerde sık sık içeriği temiz ürünlerin övüldüğüne ve özellikle doğa dostu ürünlerin çok daha popüler hale geldiğine rastlamışsınızdır. Buna tuzsuz, parabensiz ve sülfatsız şampuanlar da dahil. Peki yıllar boyu süren sülfat, paraben sorunundan sonra neden son dönemlerde bu tarz şampuanlar popüler oldu, gelin yakından inceleyelim. Yazımızda tuzsuz şampuan ile içerisinde tuz ve sülfat bulunan şampuanlar arasındaki temel farklardan bahsettik, keyifli okumalar..

Saçlarınız Duştan Sonra Çok Sertleşiyorsa Sebebi Tuz Olabilir!

Sülfatsız, parabensiz ve tuzsuz şampuanlar saçların ekstra olarak yumuşamasına yardımcı olurken, saçların nemli çalan paraben faktöründen de arınmış oluyorlar. Böylece saçlar daha nemli kalıyor ve tararken kırılarak kopmuyor. Saçlar daha nemli kaldığından dolayı elektriklenerek kabarmıyor ve eski ışıltısını kaybetmiyor. İçerisinde yoğun miktarda sülfat, paraben ve tuz bulunan şampuanlar saçları gıcır gıcır temizliyor bu bir gerçek. Fakat içerisinde bu tarz zararlı maddeler bulunmayan şampuanlar özellikle saçları ekstra olarak temizliyor ve saçları ekstra olarak yumuşatıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de tuzun saçı sertleştirme faktörüdür..

İçeriğinde Tuz Bulunan Şampuanlar Saçları Temizliyor Ama..

Tuz her ne kadar temizleyici bir içerik olarak şampuanlara eklense de saçları ekstra olarak sertleştirir. Bu yüzden birçok kişi ekstra olarak saç kremi kullanmak zorunda kalır. Eğer siz de saç bakım rutininizde minimalleşmeye ve saç bakım ürünlerinizi biraz olsun azaltmaya yönelmek istiyorsanız o halde içerisine tuz, paraben ve sülfat bulunmayan şampuanlara yönelmelisiniz. Böylece belki de saç maskesi yapmaktan bile kurtulacak, hatta her duş sırasında saçlarınızı kremlemekten kurtulacaksınız.

Brezilya Fönü ve Keratin Bakımından Sonra Temiz İçerikli Şampuan Kullanmak Şart!

Tuzsuz, parabensiz ve sülfatsız şampuanlar ayrıca keratin bakımı yaptığınızda keratin bakımının çok daha uzun süre gitmesine yardımcı olacaktır. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçlar içeriği temiz şampuanlar kullanmaya ekstra özen göstererek saçlarının yumuşaklığını ve ışıltısını koruyabilirler. Ayrıca brezilya fönününün etkisinin daha uzun süre gitmesi için de içeriğinde özellikle tuz, sülfat bulunmayan temiz içeriğe sahip şampuanları kullanmalısınız.