Üç Farklı İkonik Sonbahar Makyajı

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte makyajlarımızda renk tercihlerinizde büyük değişiklikler olmaya başlıyor. Öyle ki kullanmaya cesaret edemediğimiz en koyu tonları bile makyaj ile kullanabilir hale geliyoruz. Eğer siz de bu sonbahara makyajınız ile damga vurmak istiyorsanız yazımızda bahsettiğiniz ikonik sonbahar makyajlarını deneyebilirsiniz! Keyifli okumalar..

1- Bordo Dumanlı Göz  Makyajı

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sonbaharın olmazsa olmazlarından bordo rengi gözlerinizde kullanmaya ne dersiniz? Özellikle açık kahve, yeşil gözleri ortaya çıkartan orada bordo tonlarını kullanmak aslında sanıldığı kadar zor değil. İlk olarak göz kapaklarınıza baz bir renk kullanarak işe başlayın. Daha rahat karışmasını sağlayacak en önemli taktik bu. Ardınan far paletindeki en sevdiğiniz bordo tonunu geniş bir karıştırma fırçasına alarak gözünüzün tam katlanma bölgesine geniş bir şekilde uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta farın eşit ve homojen dağıldığından emin olmanız. Daha sedefli bir farı göz kapaklarınıza parmaklarınız yardımıyla uygulayın. Bu farınızın daha fazla pigmentli olmasını sağlar. Dilerseniz eyeliner kullanarak, dilerseniz tek başına sadece maskara uygulayarak bu dumanlı görünümü tamamlayabilirsiniz.

2-  Boş  gözler – Koyu Dudaklar

Koyu  renk rujları kullanmanın  en kolay yollarından biri de boş gözler ile kombinlemek! Özellikle renkli gözlere sahipseniz bu ikonik makyaj size çok yakışacaktır. Göz kapaklarınıza ten rengi bir far uygulayarak bolca maskara uygulayın. Kaşlarınızı hafif bir şekilde şekillendirdikten sonra dilerseniz Kaş maskarası ile sabitleyebilirsiniz. Ten makyajınızda kapatıcı bir föndöten kullanın ve keskin yüz hatları için kontür uygulaması yapın, allık kullanmayın.

Sıra geldi makyajın ikonik rujunu seçmeye. Eğer sıcak alt tonlu insanız eflatun, mor  gibi tonları tercih edebilirsiniz. Eğer ben beyaz tenli iseniz bordo tonlarını, eğer esmerseniz kiremit rengi rujları tercih ederek tüm odağı dudaklarınıza kaydırabilirsiniz.

3- Kemikli Yüz Hatları

Bu sonbahar kontür uygulamasını biraz daha abartmaya ne dersiniz? Daha kemikli yüz hatları için elmacık kemiklerinizin altına koyu renkte bir kontür ürününü uyguladıktan sonra bu ürünü bronzer yani daha sıcak tonlu bir pudra ile dağıtarak sabitleyin. Bu Elmacık kemiklerinizin daha çıkık görünmesine yardımcı olacak. Ayrıca sonbahar trendine çok yakışacaktır.