Ünlü Makyaj Artistlerinden 2019 Yılı Makyaj Trendleri

2019 yılında ünlü makyaj artistlerinden ilham alarak makyaj trendlerini sizler için derledik. Bu yıl hangi tarz makyajlar moda olacak, ünlülerde sahne makyajlarında ve günlük makyajlar da ne tarz trendlerle karşılaşacağız hepsi yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Ünlü makyaj artistlerinin 2019 yılında benimsediği ilk trendlerinden biri de adeta makyajsız görünen makyajlar!

Bunun için ten makyajının olabildiğince sade tutulması, sağlıklı bir görünüm sağlaması ve bolca ışıltı vermek yer alıyor. Bildiğiniz gibi no makeup makeup yani makyaj yokmuşçasına makyaj zaten 2017 ve 2018 yıllarında oldukça popülerdi. Bu yıl da no makeup makeupın biraz daha ışıltılı halini düşünebilirsiniz. Yani makyaj yok fakat parlaklık üst düzeyde. Bunu sağlamak için mutlaka makyaj koleksiyonunuza ışıltı veren bir baz eklemeyi ihmal etmeyin. Işıltı veren bazlar hem cildinizi daha sağlıklı gösterir hem de üzerine uygulayacağınız BB ve CC krem veya renkli nemlendiricilerin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar. Ayrıca gözeneklerinizini minimuma indirmek için gözenek küçültücü bazlardan da faydalanabilirsiniz.

Makyaj artistleri üst üste ürün uygulamaktan kaçınmanızı öneriyor. Yani sadece sorun olan bölgelere kapatıcı uygulayabilir, renkli nemlendirici uygulayabilir ve bu şekilde makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ağır fondötenler, fondötenlerin üzerine kullanılan pudralar 2019 yılında maalesef oldukça geride kaldı. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz bunu matlaştırıcı bazlar kullanarak sağlayabilirsiniz. Fakat pudra formlu ürünler neredeyse 2019 yılında yok denecek kadar az. Bir diğer makyaj trendi ise dudak ve yanak ürünlerini aynı tonlarda kullanmak. Hatta çoğu makyaj artisti ellerinde bulunan tek bir ürün ile göz makyajını bile tamamlanabiliyor. Bildiğiniz gibi 2019’un rengi mercan rengi. Mercan rengi hem dudaklarda hem yanaklarda hem de göz kapaklarında kullanarak harika bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Bunun için tek bir ürün yeterli olabiliyor.

Kremsi formda bir ruj, krem allık hem dudaklarınıza kullanabileceğiniz hem göz kapaklarınıza hem de yanaklarınıza kullanabileceğiniz joker bir ürün haline geliyor. Siz de tek bir ürünle tüm ten makyajınızı ve göz makyajınızı tamamlamak ister misiniz? O halde kendinize kremsi formda bir ürün almanın tam zamanı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda likit mat ruj furyası alıp başını gidiyordu. Fakat 2019 yılında likit mat rujların yerini parlatıcılar ve dudak mürekkepleri aldı. Lip tint denilen dudak mürekkeplerini dudağınıza uyguladığınızda sanki dudağınızın kendi rengiymiş gibi görünüyor. Eğer ev ortamında lip tint yani dudak mürekkebi yapmak istersiniz doğal gıda boyalarından faydalanabilirsiniz. Böylece dudaklarınıza sürekli ruj sürmek ve rujunuzu tazelemek zorunda kalmadan yaz festivallerinde ve sıcak yaz günlerinde çantanıza hiçbir ürün atmadan tüm günü dışarıda geçirebilirsiniz.