Ünlü Mankenlerin Günlük Makyajları

Birbirinden popüler süper modellerin günlük hayatta klasikleşmiş, ikon makyajları nasıl merak ediyor musunuz? O halde içeriğimize buyrun keyifli okumalar;

Barbara Palvin

Masum ve duru güzelliği ile dikkat çeken Barbara Palvin sade ve günlük makyajları tercih ediyor. Özellikle ten makyajında parlak bir görünümden yana olan Barbara Palvin mutlaka dudaklarına parlatıcı uyguluyor. Elmacık kemiklerinin üzerini aydınlattıktanattıktan sonra Rose yani Gül tonlarında bir allık geçerek görünümünü tamamlıyor. Kaşlarında herhangi bir müdahale olmaksızın bazı günler sadece kirpiklerini kıvırarak maskara uyguluyor. İşte Barbara Palvin ikon makyajı bu şekilde!

Adriana Lima

Adriana Lima’nın ikonlaşmış kırmızı ruj görünümünü hepiniz biliyorsunuzdur. Mavi ve dikkat çekici gözlerini daha da ortaya çıkartmak için sade bir ten makyajını tercih eden Adriana Lima ilgiyi ve odağı dudaklarına toplamayı seviyor. Güzel çerçevelenmiş dudaklarına kadifemsi yapıda kırmızı rujlar kullanmak onun favorilerinden. Ten makyajında ise yarı mat bir görünüm tercih ediyor. Gözlerinde herhangi bir makyaj olmaksızın sadece maskara ile Kırmızı ruju kombinleyen Adriana Lima’nın en vurucu görünümlerinden biri de yanaklarına bolca allık uygulaması. Adriana Lima’nın ikon makyajı kırmızı ruj ve maskaradan oluşuyor!

Alessandra Ambrosio

Victoria’s secret’ın en popüler meleklerinden biri olan Alessandra bronz tanrıça olarak adlandırılıyor. Bunun sebebi daima bronz ışıltılı ve sağlıklı görünen cildi elbette! Ten makyajında özellikle bronz tonları tercih eden Alexandra  keskin bir kontür uygulaması yapıyor. Elmacık kemiklerinin altına kontür uyguladıktan sonra mutlaka bol miktarda Bronzerı hem şakaklarına hem de tüm yüzüne uygulamayı tercih ediyor. Ten makyajında ışıltılı bir makyajı tercih eden Alexandera  dudaklarında gül kurusu tonlarında parlatıcıları tercih ediyor.Ten makyajını devamı olarak mutlaka dekolte, bacak ve boyun bölgesine de makyaj uygulayan güzel model bu bölgelerde ışıltılı bronz bir krem kullanıyor. Özellikle bacaklarına yaptığı makyaj ile kusursuz bacaklarını daha da ön plana çıkartıyor. Alessandra’nın ikonlaşmış makyajı tam anlamıyla bronzluk ve ışıltı üzerine kurulu!